Generální partner
Světlý režim
1. červenec 2022

Nová tvář Adam Krčík: Musíme zlepšit týmový výkon

Slovenský krajní fotbalista Adam Krčík si zvyká na nový tým a spoluhráče. V prvním rozhovoru po příchodu hovořil nejen o nepovedeném utkání s Niecicezou, proti které odehrál první poločas, ale rovněž o ambicích, očekávání trenérů a prvních pocitech z klubu.

Adame, v dresu MFK Karviná máte za sebou první duel, ve kterém jste odehrál první poločas. Jak jste se cítil?
Nehrálo se mi až tak dobře. Musím si zvyknout na kluky i na styl hry. Přestože jsme měli v ofenzivě nějaké slušné šance, chyběla nám efektivita. Naopak v obranné fázi jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř okamžitě potrestal. Do dalších zápasů musíme jednoznačně zlepšit týmový výkon. Takové výsledky se už nesmí opakovat.

Jak se vůbec zrodil váš příchod do Karviné?
Chtěl jsem už nějakou změnu. Karviná přišla s nabídkou, která mě zaujala, a přijal jsem ji. Někdo sice může namítat, že jdu jen do druhé české ligy, ale pro mě má tento přestup význam a jsem velmi rád, že to vyšlo.

V Liptovském Mikuláši jste se potkal s Martinem Šindelářem…
…ano. S Martinem jsme se už na Slovensku o Karviné bavili a vlastně i teď během přípravy, kdy se celý transfer realizoval.

Liptovský Mikuláš hrál play off o postup do předkola Konferenční ligy. Měl jste vůbec nějaké volno?
Asi dvacet dnů (úsměv). Bylo to fajn. Týden jsem byl s přítelkyní na dovolené a zbytek volna jsem strávil doma. Odpočinul jsem si a vypl hlavu od fotbalu.

Příprava běží, jste v novém klubu. Jaké jsou první pocity?
Přestože jsem tady poměrně krátce, tak pocity jsou veskrze pozitivní. Aktuálně se chci co nejdřív aklimatizovat na nové prostředí a spoluhráče. Na každém tréninku a v každém zápase, do kterého nastoupím, půjdu naplno a budu se snažit být pro mužstvo co nejvíc prospěšný, abychom splnili cíle, které máme.


Bavil jste se s trenéry, co od vás budou na hřišti očekávat?
Hrávám pravého beka, takže primárně je dobře bránit, ale mám rád útočení, proto se určitě budu snažit hrát dopředu a vytvářet pro spoluhráče šance. Taková je vlastně i představa trenérů (úsměv).

S Českem máte zkušenost, hrával jste ve Znojmě…
…jen půl roku. Ale můj brácha David hrával naposledy v Jihlavě a vyprávěl mi o druhé české lize – je to běhává, fyzicky náročná soutěž. Nečeká nás nic lehkého. Těším se na každý zápas a věřím, že jich co nejvíc bude vítězných.

Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo