Generální partner
Světlý režim
1. červenec 2022

Nová tvář Adam Krčík: Musíme zlepšit týmový výkon

Slovenský krajní fotbalista Adam Krčík si zvyká na nový tým a spoluhráče. V prvním rozhovoru po příchodu hovořil nejen o nepovedeném utkání s Niecicezou, proti které odehrál první poločas, ale rovněž o ambicích, očekávání trenérů a prvních pocitech z klubu.

Adame, v dresu MFK Karviná máte za sebou první duel, ve kterém jste odehrál první poločas. Jak jste se cítil?
Nehrálo se mi až tak dobře. Musím si zvyknout na kluky i na styl hry. Přestože jsme měli v ofenzivě nějaké slušné šance, chyběla nám efektivita. Naopak v obranné fázi jsme dělali zbytečné chyby, které soupeř okamžitě potrestal. Do dalších zápasů musíme jednoznačně zlepšit týmový výkon. Takové výsledky se už nesmí opakovat.

Jak se vůbec zrodil váš příchod do Karviné?
Chtěl jsem už nějakou změnu. Karviná přišla s nabídkou, která mě zaujala, a přijal jsem ji. Někdo sice může namítat, že jdu jen do druhé české ligy, ale pro mě má tento přestup význam a jsem velmi rád, že to vyšlo.

V Liptovském Mikuláši jste se potkal s Martinem Šindelářem…
…ano. S Martinem jsme se už na Slovensku o Karviné bavili a vlastně i teď během přípravy, kdy se celý transfer realizoval.

Liptovský Mikuláš hrál play off o postup do předkola Konferenční ligy. Měl jste vůbec nějaké volno?
Asi dvacet dnů (úsměv). Bylo to fajn. Týden jsem byl s přítelkyní na dovolené a zbytek volna jsem strávil doma. Odpočinul jsem si a vypl hlavu od fotbalu.

Příprava běží, jste v novém klubu. Jaké jsou první pocity?
Přestože jsem tady poměrně krátce, tak pocity jsou veskrze pozitivní. Aktuálně se chci co nejdřív aklimatizovat na nové prostředí a spoluhráče. Na každém tréninku a v každém zápase, do kterého nastoupím, půjdu naplno a budu se snažit být pro mužstvo co nejvíc prospěšný, abychom splnili cíle, které máme.


Bavil jste se s trenéry, co od vás budou na hřišti očekávat?
Hrávám pravého beka, takže primárně je dobře bránit, ale mám rád útočení, proto se určitě budu snažit hrát dopředu a vytvářet pro spoluhráče šance. Taková je vlastně i představa trenérů (úsměv).

S Českem máte zkušenost, hrával jste ve Znojmě…
…jen půl roku. Ale můj brácha David hrával naposledy v Jihlavě a vyprávěl mi o druhé české lize – je to běhává, fyzicky náročná soutěž. Nečeká nás nic lehkého. Těším se na každý zápas a věřím, že jich co nejvíc bude vítězných.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo