Generální partner
Světlý režim
9. únor 2021

Nová tvář do obrany z Mladé Boleslavi, do Karviné přestoupil Róbert Mazáň

Do konce sezóny podepsal v Karviné smlouvu rodák z Trenčína Róbert Mazáň - nové angažmá si nadělil k úterním narozeninám. Slovenský obránce či záložník v minulosti hrával v zajímavých evropských soutěžích a naposledy působil v Mladé Boleslavi.

Defenzivní fotbalista přišel v září 2020 do Mladé Boleslavi ze španělské Celty Vigo. Okamžitě se začlenil do základní sestavy a v podzimní části FORTUNA:LIGY odehrál za středočeský klub 11 utkání. Naposledy se objevil na začátku února v dohrávaném zápase proti Olomouci – hrál poločas. „Róbert je levák a počítáme s ním na levý kraj obrany. Po odchodu Ndefeho jsme pozice na obou krajích obrany řešili a jsme rádi, že se všechno zdařilo příchodem mladého Kokovase a nyní Mazáně. Věřím, že Róbert do kolektivu bez problémů zapadne a bude pro nás posilou,“ potvrdil transfer sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Róbert Mazáň má titul s Žilinou ze sezóny 2016/2017, na Slovensku hájil ještě barvy Trenčína a Senice. Bývalý mládežnický reprezentant hrál fotbal také v Holandsku, Polsku a ve Španělsku. Navíc dnes (9. února) slaví 27. narozeniny! „Sedli jsme si s trenérem Jarolímem a na rovinu mi řekl, že počítá s jinými hráči. Za ten rozhovor jsem byl rád a hned řešil co dál. Karviná byla dost aktivní, navíc mě chtěl trenér Jarábek – to rozhodlo,“ pověděl Mazáň.

Filip Zíka ze zastupující agentury GLOBAL SPORTS, si pochvaloval rychlé a profesionální jednání ze strany MFK Karviná. „Stejně jako u Vlasyie Sinyavskyiho byla jednání jasná a korektní. Pevně věřím, že Róbertovi se bude v Karviné dařit a všechny strany budou spokojené,“ uvedl Filip Zíka.
Rozhovory Rozhovory
so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

út 20.12. | redakce

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo