Generální partner
Světlý režim
12. leden 2021

Nová tvář do obrany! Z Bochumi přichází Řek Stylianos Kokovas

Devatenáctiletý mladík Stylianos Kokovas je první zimní posilou MFK Karviná. Teď už bývalý hráč německého klubu VfL Bochum podepsal v Karviné tříletou smlouvu.

„Stelios“ Kokovas je rodák z řecké Larisy a reprezentant své země do 19 let. Vedení MFK mělo tohoto velice nadějného levonohého hráče v hledáčku už nějakou dobu a nyní se podařilo transfer uskutečnit. „Stelios je využitelný na kraji, ale může hrát i stopera. My s ním však počítáme na kraj hřiště. Je to levák s velkou perspektivou a myslím si, že má na to se v české lize prosadit. Smlouva je podepsaná na tři roky,“ prohlásil k transferu z Německa sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Nováček v karvinské kabině je výborně jazykově vybavený – kromě řečtiny ovládá angličtinu a němčinu. Rád by se naučil i česky. „Pro první dny a týdny v novém působišti je pro mě velké plus, že se bez problémů dorozumím - hráči v kabině umí řecky, anglicky i německy. To samé i trenéři,“ pochvaloval si Kokovas a narážel na Kristi Qoseho, Tomáše Ostráka, Filipa Twardzika a další. „Celkově se mi při jednání líbil přístup lidí z klubu. Je důležité, zvlášť v mém věku, cítit důvěru. Také od prvního setkání s novými spoluhráči a trenéry vnímám, že mě přijali v pohodě a od začátku se tady cítím příjemně,“ řekl na úvod Stelios Kokovas.

Kokovas přišel do Německa v roce 2017 a za tým VfL Bochum nastupoval v dorosteneckých kategoriích U19 a U17. Šest startů si připsal i ve druhé Bundeslize. V Karviné by měl oblékat dres s číslem 3. 
 

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo