Generální partner
Světlý režim
23. březen 2021

Novým trenérem MFK Karviná je Jozef Weber

Karvinští mají (staro)nového trenéra. Na lavičku MFK se po jednačtyřiceti měsících vrací Jozef Weber, který je v klubové kronice už nějaký ten rok zapsán zlatým písmem.

Padesátiletý kouč, který s Karvinou vybojoval v sezóně 2015/2016 postup do nejvyšší soutěže, se vrací do známého prostředí. Naposledy působil takřka tři roky v Mladé Boleslavi, tam ale předčasně skončil na začátku prosince 2020. „Angažování Jozefa Webera bylo naší prioritou. Jožka naše prostředí moc dobře zná a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. Mám opravdu radost, že jej můžu po více než třech letech znovu přivítat v našem klubu,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Z aktuálního kádru zná trenéra Webera pouze kvarteto hráčů – ještě z jeho prvního působení v Karviné Marek Janečka, Vojtěch Smrž a Jiří Ciupa, z Mladé Boleslavi pak Róbert Mazáň. Oblíbence karvinských fanoušků čeká po reprezentační přestávce stý druhý mistrovský zápas na lavičce MFK.

Změna trenéra však není tím jediným, obměnu dozná i realizační tým – u týmu už nebudou pokračovat oba dosavadní asistenti Petr Mašlej a Marek Bielan. Ostatní členové zůstávají. Jméno asistenta Jozefa Webera je prozatím v jednání. 

První trénink pod novým koučem čeká fotbalisty MFK ve středu odpoledne.  Jozef Weber (25. prosince 1970)

Jozef Weber začal kariéru v Žilině. Štěstí zkoušel rovněž ve Spartě, první ligu hrál na vojně v Chebu, ale výrazněji se prosadil až při angažmá v Drnovicích. Odtud v roce 1999 přestoupil do Jablonce. Oporou týmu ze severu Čech byl dlouhých osm let. Profesionální kariéru ukončil v létě 2007. Jeho pozice na hřišti byla především na místě levého ofenzivního záložníka. S pražskou Spartou získal dva mistrovské tituly. Celkově v lize odehrál 408 zápasů a vstřelil 25 branek. V nejvyšší české soutěži vedl jako hlavní trenér tři kluby – Bohemians Praha 1905, MFK Karviná a FK Mladá Boleslav. V pozici hlavního trenéra má na svém kontě dosud 165 odkoučovaných prvoligových zápasů. 


Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná