Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2017

O čtvrtfinále MOL Cupu v Liberci

Nepříjemná a daleká cesta čeká ve středu na fotbalisty MFK Karviná. Ti jedou k pohárovému zápasu až do Liberce, kde se bude hrát na místním stadionu U Nisy od 16:30 hodin.
Po divizním Slavičíně (výhra 2:0) a třetiligové Kroměříži (výhra 4:0) čeká na svěřence koučů Webera a Muchy velice těžký oříšek – aktuálně čtvrtý tým HET ligy FC Slovan Liberec. Oba týmy už mají za sebou vzájemný ligový duel, tudíž se velmi dobře znají. 

Nutno podotknout, že Karvinští liberecký Slovan v srpnu na svém hřišti mačkali, byli jasně lepším týmem, ale nemohoucnost v koncovce a gól kapitána Coufala devět minut před koncem zhatil šance na jakýkoliv bodový zisk. „Už po losu jsem říkal, že nám nebylo přáno. Nehrajeme na domácím stadionu a ještě jedeme hodně daleko. Rádi bychom ovšem Liberci oplatili ligovou porážku, přestože víme, že aktuálně má formu,“ má jasno asistent trenéra Josef Mucha.    

Nejlepším pohárovým střelcem Karviné je v letošní sezóně Ondřej Lingr, který se dokázal prosadit v obou předchozích zápasech. „Samozřejmě bych byl rád, kdybych se trefil i do třetice, ale není to důležité. Prioritou je úspěch mužstva! Chceme postoupit, ale bude to těžké,“ řekl Lingr.

Cesta Liberce do osmifinále vedla před výhru 3:0 v Dobříši a 4:0 v Hodoníně. Ovšem všechny čtyři góly dali liberečtí hráči třetiligovému soupeři až v prodloužení! Ze severu Čech zní jasně, že pohár neberou na lehkou váhu a je pro ně moc důležitý. To ostatně potvrdil kouč Jindřich Trpišovský i na tiskové konferenci po nedělním ligovém vítězství nad Jabloncem.

Jediné vzájemné měření sil v domácí pohárové soutěži je staré už sedm let. V roce 2010 Karvinští ve 3. kole na domácím trávníku Liberec (např. i se současným reprezentantem Theodorem Gebre Selassiem či Lukášem Váchou nebo Jiřím Štajnerem) porazili na penalty, když v normální hrací době skončil duel 0:0, a postoupili do osmifinále. V něm už byla nad síly tehdy druholigového týmu ve dvojzápase brněnská Zbrojovka.

Osmifinálové utkání MOL Cupu FC Slovan Liberec – MFK Karviná začíná na stadionu U Nisy ve středu 1. listopadu v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Orel.
Rozhovory Rozhovory
pá 16.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sahmkou Camara

Po svém příchodu okamžitě vplul do základní sestavy a patří k nepostradatelným. Sahmkou Camara si dnes bohužel nedobrovolně odpočine, protože proti „své“ Slavii nesmí nastoupit. Rozhovor byl pořízen ve francouzštině, avšak i v angličtině se jednadvacetiletý stoper zlepšuje. Aby také ne, když má pravidelné lekce…

st 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Samuel Šigut

Aktuálně zraněný záložník Samuel Šigut hovořil před utkáním 27. kola proti Mladé Boleslavi. Přepis rozhovoru z klubového bulletinu nabízíme právě teď a tady!

st 5.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Alexandr Bužek

Dvacetiletý talent měl do Karviné namířeno už v létě, kdy měl po odchodu ze Zlína do Slavie jít obratem sbírat zkušenosti do Slezska, ale nakonec se v dresu MFK objevil až na začátku zimní přípravy. V rozhovoru vypráví o rivalovi z mládí, sestře fotbalistce a samozřejmě i Slavii.

út 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Tomič

Kdyby vše šlo podle plánu, mohl dnes Michal Tomič proti Spartě nastoupit v základní sestavě. Ovšem není tomu tak, proto bude utkání sledovat pouze z tribuny. V rozhovoru mluvil mimo jiné i o angažmá v Norsku a reprezentaci.

Pronájem Pronájem
Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo