Generální partner
Světlý režim
3. prosinec 2021

O další body proti velkému favoritovi, Karviná-Sparta (so,15)

Fotbalisty MFK Karviná čeká předposlední domácí zápas roku 2021. Do Slezska míří pražská Sparta a v zápase bude jasným favoritem. Domácím se po karetním trestu můžou vrátit dva důležití hráči základní sestavy...

Náročných čtrnáct dnů zakončí karvinští fotbalisté proti Spartě, která je třetí v tabulce s šestatřiceti body. Karvinští jich mají pouze pět a jsou předposlední! Pražané jsou v utkání jasným favoritem, ovšem Karvinští proti české špičce umí odehrát vyrovnané partie. Proti silnějším soupeřům hrajeme lépe a můžeme se tzv. na ně „vytáhnout“ a hrát dobrý fotbal. Tak jako tomu bylo proti Slavii nebo Slovácku,“ zmínil Bohumil Páník domácí remízy 3:3 a 2:2.

Když přišla řeč na silné stránky sobotního soupeře, vyjmenoval je poměrně snadno. „Kombinační hra, přečíslení v křídelních prostorech a následně dohrávání před bránou. Sparta má výborné hlavičkáře, ze standardních situací jsou ohromně nebezpeční a těžko bránitelní – zvlášť Krejčí mladší a samozřejmě pak hráči, kteří ty standardky rozehrávají. Musíme být hodně odolní a zvládnout to,“ prohlásil.

Trenér Páník kvituje návrat dvou hráčů základní sestavy Michala Papadopulose a Lukáše Bartošáka, kterým vypršel trest za žluté karty. Naopak Marco Túlio bude ještě scházet. „Je velké plus, že můžou jít do zápasu. Oba jsou zkušení a bude to znát. S nimi máme víc taktických možností,“ řekl šéf lavičky.

Pražský výběr bude v Karviné usilovat o venkovní výhru po dvou nezdarech na hřištích soupeřů v řadě – před měsícem a pár dny remizovala Sparta 2:2 v Ostravě a před čtrnácti dny schytala na Slovácku debakl 0:4! Očekává se, že v sobotu vyběhne na karvinský trávník Filip Panák, který do historicky nejúspěšnějšího českého klubu přestoupil právě z Karviné. Ovšem dlouhou dobu promarodil a až v této sezóně je zdravý a ukazuje naplno své kvality, přestože mu nevyšlo utkání Evropské ligy na půdě skotských Rangers.

Sparťané mají na každém postu minimálně dvojí nezpochybnitelnou kvalitu, a ať už nastoupí kdokoliv, tak v drtivé většině zápasů jsou favoritem a nečeká se od nich nic jiného než vítězství. První zápas v této sezóně zvládli doma svěřenci Pavla Vrby, když vyhráli 2:0 – zápas však byl otevřený až do 78. minuty, kdy pečetil tři body Pavelka. Poslední vzájemný zápas na karvinském stadionu se datuje k 13. září 2020, Karvinští rychle vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:5. Aktuálně nejlepšími střelci jsou Michal Papadopulos (3 góly) a Jakub Pešek (6 gólů).

Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – AC Sparta Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 4. prosince v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Berka. Pokladny stadionu tentokrát zůstanou zavřené, na zápas se podívají pouze majitelé permanentek – více ZDE. Bulletiny budou k dostání ve fanshopu a u turniketů. Další pak budou už před zápasem rozvezeny - více informací ZDE.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo