Generální partner
Světlý režim
9. prosinec 2022

Ohlasy po Žilině - Hejdušek & Cienciala

Trenér Tomáš Hejdušek a krajní univerzál Lukáš Cienciala hodnotili poslední duel kalendářního roku 2022. Duel s Žilinou skončil nerozhodně 1:1.

TOMÁŠ HEJDUŠEK: MLADÍ KLUCI OBSTÁLI, REMÍZA JE SPRAVEDLIVÁ

Trenére, remíza 1:1 v závěrečném utkání tohoto roku – odpovídá dění na trávníku?
Ale ano. Odehráli jsme zápas s kvalitním prvoligovým soupeřem, který je silný na míči. Kluci obstáli, remíza je spravedlivá. Zápas jsme ale klidně mohli i vyhrát, za stavu 1:0 jsme tam měli čistou šanci. Vzápětí pak udeřil soupeř – škoda.

Úmyslně jste postavil mladší kádr, pomohl jste si i kapitánem B-týmu či dorostenci. Co vám to ukázalo?
Kluci ukázali, že pokud jsou pracovití, soudržní a běhaví, tak se dá hrát s každým. Jsem za to moc rád. V některých situacích mi na hřišti chyběla zkušenost, ale hráči, kteří nastoupili, rozhodně nezklamali a chtěli se nám ukázat a udržet se v kádru. To se povedlo a je to pro mě velké pozitivum.

Řekli si někteří hráči o větší pozornost?
Ano. Těší mě, že potenciál tady je – jmenovitě Motyčka, Moses, Ezeh nebo Brzóska. Líbí se mi, že můžeme sáhnout do kabiny B-týmu i ligového dorostu.

Do utkání zasáhli i dva testovaní hráči Radim Plesník a Adam Dittmer. Jak se vám líbili v zápase?
Plesník je lídr hlučínské kabiny, kapitán. Ukázal to i na hřišti, kde si nové spoluhráče řídil a komunikoval s nimi. Adam je bojovný hráč, ale konkurence ve středu pole je tady obrovská. Oba obstáli, snažili se, bojovali. Potěšilo mě, že se jim tady celý týden líbilo. Chválili si zázemí, profesionalitu i tréninkový proces, který je jiný a náročnější po všech stránkách než ve třetí lize.

9. prosince jste hráli na přírodní trávě. To je pozitivní, ne?
Přestože jsme od začátku týdne trénovali na umělce a přírodní pažit si vyzkoušeli pouze ve čtvrtek, tak si cením toho, že jsme utkání mohli odehrát na přírodní trávě. Za každou cenu jsme ale na přírodní trávě nelpěli. Nechtěli jsme, aby se hráči v posledním utkání zranili – to by bylo kontraproduktivní. Ale počasí vyšlo, nepršelo ani nesněžilo. Fajn!


Lukáš Cienciala: „Na šance vyrovnaný zápas, proto je remíza spravedlivá. Soupeř byl kvalitní na míči, který měl víc v držení, ale nepouštěli jsme jej do nějakých velkých šancí. Po změně stran jsme to byli naopak mi, kteří jsme měli několik slušných situací ke skórování – především po rychlém zisku míče. Jedna taková akce nám vyšla a šli jsme do vedení. Vzápětí jsme mohli přidat druhý gól, ale paradoxně jsme inkasovali. Posledních dvacet minut se už dohrávalo.“

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo