Generální partner
Světlý režim
24. červen 2010

Ondřej Ficek je po operaci ramene

Šikovný záložník MFK OKD Karviná Ondřej Ficek se zatím do společné přípravy s A–mužstvem trenéra Balcárka nemůže zapojit. Začátkem června totiž prodělal operaci levého ramene na klinice doktora Hustáka v Petřvaldě.

K tomuto kroku se vedení klubu rozhodlo už v závěru uplynulé sezony, kdy poslalo odchovance opavského fotbalu do Petřvaldu. „V předminulé sezoně mi rameno třikrát vypadlo, v minulé sezoně po Vítkovicích znovu a už jsem to nechtěl opakovat,“ podotkl Ondřej Ficek, jenž je momentálně doma.

Operaci se podrobil 3. června, na další kontrolu jde příští středu. „Zatím mě to vůbec nebolí, ale jestli je to dobře, nebo špatně, to mi asi řekne až pan doktor,“ zasmál se Ficek.

Paradoxně dlouhou dobu nevěděl, že má v rameni přetržený vaz. „Zase tolik mě to nebolelo, vůbec jsem o tom nevěděl. Dělal jsem všechny věci normálně,“ podivil se i sám Ficek. Možná má posunutý práh bolesti. „To těžko. Po těch Vítkovicích jsem myslel, že mi ruka upadne,“ dodal.

Ficek šel na operaci již v červnu, neboť by rád stihl začátek nové sezony. „Doufám, že mi doktor řekne příznivou zprávu, že se co nevidět budu moci zapojit do přípravy s klukama. Na nějaké osobní souboje to zatím nevypadá, ale běhat bych už snad mohl,“ vyjádřil skromné přání ofenzivní středopolař Karviné.

A co říká na prozatímní změny v kádru? „Každý rok je to stejné. Někdo přichází a jiný odchází. Některé změny se asi daly čekat, ale překvapilo mě, že odchází i Honza Buryán. Škoda bude určitě i Kosti (Marka Kostolániho – pozn. aut.), ale budeme je muset nahradit. Záleží, jak noví hráči zapadnou do systému trenéra Balcárka,“ uvažuje Ondřej Ficek.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná