Generální partner
Světlý režim
16. srpen 2010

Ondřej Ficek: Neměli jsme se zatáhnout

Ondřej Ficek pobyl na hřišti pár minut a poté přesnou ránou poslal Karvinou do vedení. Nakonec jeho trefa znamenala pouze bod. Jednadvacetiletého záložníka MFK OKD jsme dnes pro Vás vyzpovídali.

S jakými pokyny jste nastupoval na hřiště?

Pokyny byly jednoduché. Měli jsme udržet míč a hrát směrem dopředu.

Trenérovi vyšel tah se střídáním. Po pěti minutách pobytu na hřišti jste vstřelil úvodní gól. Měli jste za úkol střílet z větší dálky?

Od začátku utkání jsme chtěli střílet z větší vzdálenosti. Co se týká mého vstřeleného gólu, míč se ke mně odrazil a já ho napálil. Bylo to ovšem se štěstím, jelikož jejich obránce mou střelu přizvedl a ta zaplachtila až do brány.

Po vstřeleném gólu byla aktivnější Dukla. Nebylo lepší dál hrát svojí hru a zbytečně se nezatahovat?

Myslím si, že jsme se neměli tak zatáhnout. A také jsme se neměli hrnout do útoku za každou cenu. Ideální by bylo, kdybychom podrželi míč na svých kopačkách

Po vstřelené brance neviditelný Chigou výrazně ožil a zaměstnával naší obranu. Nakonec vstřelil gól, byť to bylo z penalty…

Kdybychom více drželi míč na svých kopačkách, tak by k penaltě nedošlo. Věděli jsme, že je Chigou velmi nebezpečný hráč a on to svým výkonem potvrdil. Výborně sklepával balóny svým spoluhráčům

V 80. minutě postupoval Opic s Mišinským na dva obránce hostí. Nakonec se Martin Opic odhodlal ke střele, kterou mu Rada lapil. Byl to klíčový okamžik utkání?

Již předtím jsme měli nějaké šance. Martin Opic se rozhodl vyřešit tuto situaci individuálně. Kdyby vstřelil branku, tak nikdo neřeší, že měl volit přihrávku na Mišinského.

V poslední čtvrthodině zahrávala Dukla několik standartek. Díky nim si vytvářela tlak. Nebylo standartních situací až příliš mnoho?

Jak přímáky, tak i rohové kopy pramenily z našich chyb. Toho dokázali urostlí hráči Dukly využít, kdy po jedné takové situaci odpískal rozhodčí pokutový kop. Neměli jsme připustit, aby těch standartek bylo tolik.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná