Generální partner
Světlý režim
7. červen 2023

Osmnáctka mistrem! Po čtyřech sezónách postupuje zpět do MSDL

Divizní osmnáctka se už může chlubit přívlastkem druholigová. Své snažení dotáhli svěřenci Petra Němce do úspěšného konce vítězstvím nad Novým Jičínem. Dařilo se i dalším týmům - vysoko vyhrála šestnáctka a třináctka. V derby na půdě FM uspěla i oslabená čtrnáctka!

U18

MFK Karviná U18 – FK Nový Jičín U19 7:0 (1:0)
Branky:
51. a 54. Pryszcz, 81. a 90. Salapatek, 18. Fulier, 49. Kubinski, 72. Seriš
Sestava Karviné: Foltýn - Vavřík V.(46. Seriš), Pecold, Drobek, Tovaly (69. Pietraszek) - Baumgartner (58. Kubišta), Kubinski, Fulier - Nesvadba, Pryszcz (69. Poruba), Wojnar (58. Salapatek).
Trenéři Petr Němec a Čestmír Kročil: „Před utkáním s Novým Jičínem jsme věděli, že pokud vyhrajeme, udržíme si první místo do konce soutěže. A také jsme k tomu utkání tak přistupovali. První poločas, i přes převahu a množství vytvořených šancí, které jsme nedokázali proměnit, skončil hubeným jednogólovým náskokem - po krásné kombinační akci. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme být trpěliví a vedení pokud možno udržet. Vstup však byl vynikající. V 53. minutě na ukazateli skóre svítil stav 4:0 a kluci si utkání až do konce užili a přidali ještě tři branky. Po závěrečném hvizdu mohly tedy vypuknout oslavy postupu do druhé nejvyšší soutěže. Obrovská pochvala a poděkování všem hráčům a klubovým trenérům, kteří se na tomto úspěchu podíleli.“

U16

MFK Karviná U16 – FK Nový Jičín U17 6:0 (1:0)
Branky:
56. a 85. Štětinský, 79. a 81. Shemiakin, 25. Bílý, 63. Sikora

U15

FK Frýdek-Místek U15 – MFK Karviná U15 9:0 (4:0)
Branky:
47., 54. a 59. Végh, 14. a 80. Mohelník, 11. Šištík, 24. Jalůvka, 36. Tomáš, 50. Michna
Sestava Karviné: Andl (65. Paruzel) - Chlebík, Augusta, Kříž (27. Němčík), Kadlubec - Hruška, Mazurek - Kusy (65. Mravec), Baláž (41. Rovňaník), Stoszek (54. Paloch) - Gróff (62. Rychlík).

U14

FK Frýdek-Místek U14 – MFK Karviná U14 1:2 (1:1)
Branky:
8. Janošec - 22. Ulman, 42. Gaborčík
Sestava Karviné: Paruzel - Kotyza, Harok, Wilde, Tomica - Gaborčík, Czyž - Jelen, Ulman, Lose - Štětinský. Střídali: Šalbut, Tlolka, Sporysch, Andl.
Trenér Jan Laslop: „Vítězství se rodilo těžce i kvůli vyloučení našeho hráče Wildeho v závěru první půle. V druhém poločase se už hrálo hůře proti přesile, ale kluci zvládli dát i vítěznou branku. I přes vítězství nejsem spokojený s předvedenou hrou - měli jsme spoustu nepřesností a špatné řešení herních situací, čímž trpěla předvedená hra.“

U13

SK Hranice U13 – MFK Karviná U13 0:7 (0:3)
Branky:
7., 13. a 44. Totek, 26. Trllo, 49. Dávid, 62. Johanides, 71. Hořínek

SK Hranice U12 – MFK Karviná U12 1:1 (1:0)
Branka Karviné:
55. Bielesz

St. žáci B

MFK Karviná B – MFK Slavoj Bruntál 0:6 (0:1)

Ml. žáci B

MFK Karviná B – MFK Slavoj Bruntál 2:5 (1:3)
Branky Karviné:
2. Miškař, 42. Kovář

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná