Generální partner
Světlý režim
7. duben 2021

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Tomáši, jak s odstupem několika dnů hodnotíte účinkování jednadvacítky na Euru ve Slovinsku?
Převládá zklamání, ale pro všechny to byla velká zkušenost. Určitě jsme chtěli udělat lepší celkový výsledek, to znamená postup do červnové vyřazovací fáze.

Ve čtyřčlenné základní skupině jste skončili na třetím místě. Co rozhodlo? Co vás připravilo o lepší výsledek, o němž jste hovořil?
Špatná finální fáze, to je jasné.  Ale vyloženě špatné to nebylo, místy jsme si vytvářeli tlak, dokázali jsme vybojovat standardní situace, po kterých si Italové a Slovinci vstřelili vlastní góly – šlo o naše jediné trefy na šampionátu a to je málo. Za klíčové považuji také nezvládnutý zápas se Slovinskem, ten jsme měli vyhrát. V posledním utkání se Španělskem bychom to papírově měli možná trochu lehčí. Ale na to se samozřejmě nehraje. Nezvládli jsme pro nás důležitý zápas se Slovinskem – první poločas nám vůbec nevyšel, hráli jsme špatně. To byl ten kámen úrazu.

Nastoupil jste do dvou utkání, se Slovinskem jste odehrál celý druhý poločas, proti Španělsku pak posledních patnáct minut. Hlavně proti Slovinsku se mi zdálo, jak jste pookřál a celkově se tým herně zvedl…
…měl jsem z toho dobrý pocit. Ale mohlo to být ještě lepší, kdybych dal gól (smích). Strašně moc jsem se těšil, snad tři týdny jsem předtím kvůli pozitivnímu testu na COVID-19 nehrál. A proti Španělsku? Závěr už byl těžký, tam toho už moc dělat nešlo.  

Myslíte si, že právě prodělaná nemoc vás obrala o větší herní vytížení na EURU?
Je to možné! Věřím tomu, že kdybych zůstal zdravý, tak dostanu víc prostoru. Fyzicky jsem asi nebyl úplně v topu, ale nikterak strašné to také nebylo. Aspoň si to tedy myslím (úsměv). Pár tréninků samozřejmě bylo náročnějších, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

Váš reprezentační cyklus je u konce. Jak jste se rozloučili?
Ten tým byl spolu strašně dlouho, zažil toho v různých mládežnických kategoriích opravdu hodně. Bylo velkým zklamáním, že se nepostoupilo, nakonec se objevily i slzy. Já byl sice jen na dvou srazech, ale musím potvrdit, že parta byla skvělá. Nešlo nevnímat, jak kluci drží pospolu.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo