Generální partner
Světlý režim
9. září 2021

PŘEHLED: Karviňáci v reprezentacích

Kvarteto fotbalistů z MFK Karviná plnilo reprezentační povinnosti. Česká trojice ve složení Vladimír Neuman, Antonín Svoboda a Matěj Jurásek je už zpátky, Estonec Vlasiy Sinyavskiy se připojí v pátek!

Vladimír Neuman

Plnil roli trojky v reprezentaci U21! Lvíčata rozjela nový kvalifikační cyklus skvěle – vyhrála oba zápasy, v Českých Budějovicích nejprve porazila Slovinsko 1:0 a následně Albánii 4:0!

Antonín Svoboda

Dvacítka v Elitní lize podlehla v Jablonci silnému Německu 0:2 a útočník Antonín Svoboda hrál v základní sestavě až do osmdesáté minuty. O dva dny později pak Češi změřili síly s druholigovou Duklou Praha, kterou porazili 3:1. Svoboda hrál posledních deset minut.

Matěj Jurásek

Dvě velice cenné remízy na mezinárodním turnaji v Portugalsku zapsala reprezentační devatenáctka! Nejprve remizovala 3:3 s Belgií a následně 2:2 s domácím týmem. Proti Belgii šel Jurásek na hřiště v 61. minutě, proti Portugalsku nastoupil v základní sestavě a odehrál první poločas.

Vlasiy Sinyavskiy

Estonský národní tým bojuje ve stejné kvalifikační skupině jako Češi. Estonci v domácím prostředí nejprve nestačili na Belgii a podlehli ji 2:5 – Sinyavskiy si proti aktuálně nejlepší reprezentaci světa zahrál posledních deset minut. Ve Walesu, kde Estonsko remizovalo 0:0, čímž Čechům na dálku pomohlo, nastoupil na závěrečných dvacet minut. Mezi těmito zápasy pak estonský tým sehrál utjkání proti Severnímu Irsku, kterému doma podehl 0:1 a Vlasiy Sinyavskiy hrál v základní sestavě.

Zdroj fotky: FAČR

Rozhovory Rozhovory
čt 10.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Žák

Kmenový hráč soupeře nemůže do utkání zasáhnout ne kvůli dohodě klubů, ale proto, že pyká za karty. Stabilního člena základní sestavy tak fanoušci uvidí pouze na tribuně, odkud bude svým spoluhráčům držet palce. V rozhovoru se točila řeč okolo Varnsdorfu, ale i jeho začátcích či blížícímu se fotbalovému MS.

út 25.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

S Lukášem Budínským jsme probrali nejen aktuální stav, ale kreativní záložník zavzpomínal i na angažmá v Mladé Boleslavi, kam odešel právě z Karviné po sezóně 2018/2019. Zahrál si za reprezentaci a minulé léto přestoupil do Ostravy. Řeč se v rozhovoru stočila samozřejmě i k trenérovi Pavlu Vrbovi, který však na lavičce slezského klubu dlouho nevydržel…

út 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jan Žídek

Nikdo jiný než zkušený Jan Žídek nemohl být respondentem před utkáním s Opavou. Bývalý kapitán SFC v létě podepsal v Karviné a dnes jej čeká první duel proti SFC. Jak se těší? Na jaké okamžiky v dresu slezského soka nejraději vzpomíná? Má už jasno, co bude dělat po kariéře? Nejen to prozradil v tomto rozhovoru…

ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo