Generální partner
Světlý režim
18. březen 2018

Patrik Le Giang: Místo na trofeje ještě doma mám

Po zápase byl rozlámaný, ale šťastný za ukořistěný bod z Androva stadionu v Olomouci. Třešničkou na dortu bylo pro Patrika Le Gianga ocenění Hráč utkání, které získal od fanoušků.

Patriku, na nedostatek práce jste si nemohl stěžovat. Byl jste ve velké permanenci a máte bod. Spokojenost?
Po průběhu utkání je to zlatý bod. Zachytal jsem si opravdu dost a jsem rád, že i já jsem svým výkonem pomohl k dalšímu získanému bodu. Chválím kluky přede mnou, týmově jsme to zvládli a odmakali.

Jak těžké je připravit se na zápas kvůli proměnlivému počasí? V týdnu panovaly příjemné teploty, ale během zápasu bylo kolem minus čtyř stupňů.
Rozdíly to jsou opravdu velké, ale musíme být připraveni na všechno za jakýchkoliv podmínek. Je to naše práce!

Především ve druhém poločase vás Sigma hodně zatlačila, dostávala se do šancí. Souhlasíte, že to byl duel dvou rozdílných poločasů?
Je pravdou, že po změně stran do toho domácí víc bušili, chtěli doma vyhrát. Jsem rád, že hned po inkasovaném gólu jsme vyrovnali. To bylo hrozně důležité. Další ošemetné příležitosti jsme naštěstí zvládli.

Dvacet minut před koncem jste musel být ošetřován po střetu s domácím Hálou. Z tribuny to vypadalo všelijak, jak jste na tom?
Vyběhl jsem proti domácímu hráči, bylo to na poslední chvíli, musel jsem jít do skluzu. Ucítil jsem jeho nohu, asi šlo o šlapák. Bolí mě nárt, ale věřím, že budu v pořádku.Čeká vás reprezentační přestávka, další zápas hrajete až 31. března v Brně. To byste se společně s vašimi spoluhráči, kteří také mají drobné šrámy, mohli dát do pořádku, ne?
Určitě nám v tomto ohledu repre pauza pomůže. Ale myslím si, že ten můj nárt bude v pořádku už po neděli (úsměv).

Fanoušci vás zvolili mužem utkání, máte další skleněnou trofej. Najdete doma ještě dostatek místa na vystavení?
Moc mě to těší, že mě fanoušci opět zvolili nejlepším hráčem utkání. Tímto jim děkuji, ale není to jen o mně – je to o celém týmu. A jestli mám místo? Ale ano, zatím ještě jo (smích).

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii