Generální partner
Světlý režim
29. březen 2019

Pavel Dreksa: Podali jsme fantastický výkon

Vrátil se (navíc v roli kapitána) a hned z toho byl tříbodový zisk. Pavel Dreksa je po zranění a dlouhé rekonvalescenci zpátky a hned je to poznat. Pod jeho dirigentskou taktovkou ovládla Karviná slezské derby proti Baníku.

Pavle, po osmi měsících jste zase hrál prvoligový zápas. Jak vám je?
Jsem šťastný, že se nám podařilo vyhrát. Musím poděkovat klukům, že mi pomohli. Nebylo jednoduché po osmi měsících skočit do takového zápasu. Odehrál jsem pouze dva poločasy za juniorku a naposledy bojoval se zánětem středního ucha. Vůbec jsem nevěděl, co od sebe můžu čekat. Už v poločase toho na mě bylo dost. Druhý poločas jsem musel hodně hrát hlavou a šetřit každý krok.

Zdálo se, že ve druhém poločase jste byl na tom paradoxně lépe?
Jo, cítil jsem to stejně. Baník už toho neměl tolik, po přestávce jsme hráli ještě lépe. Snažil jsem se sám neudělat chybu a odkopnout balon klidně až za stadion. Dostávali jsme strašně moc gólů, to všichni ví. Jsem rád, že i z tohoto pohledu se to zlepšilo a hlavně Berky v bráně bude spokojený.

Jak velkou roli hraje v tom všem kouč František Straka?
Velkou! Všem klukům napumpoval do žil hlavně sebevědomí. Ale není to o jednom zápase, musíme v tom vytrvat. Pohled na tabulku je pořád hrozivý.

Ale určitě je to vzpruha do dalších utkání, že ano?
To stoprocentně. Ale máme nabitý program a musíme se připravit na další soupeře. Jedno vítězství opravdu nic neznamená, ovšem pomůže nám.

Čekal jste, že Baník takto přejedete? Soupeř vlastně nevystřelil na bránu…
No, nečekal. Podali jsme fantastický výkon a moc nás těší tři získané body z tohoto derby.

Nastoupil jste, možná trochu překvapivě, s kapitánskou páskou. Jak to?
Nijak zvlášť jsem to neřešil. Měl jsem ji připravenou na svém místě v kabině a šli jsme na to (úsměv).Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii