Generální partner
Světlý režim
12. říjen 2009

Pavlík: Zápas bez diváků už jsem zažil

Karviná - Záložník MFK OKD Karviná Marcel Pavlík snesl v nedělním utkání druhé ligy s Žižkovem přísná měřítka. Ve středu zálohy vtipně kombinoval s Radkem Slončíkem i Ondřejem Fickem. Ke gólu to však nevedlo, byť si domácí vypracovali řadu šancí.

„Je pravda, že jsme měli dnes několik vyložených možností. Dvě tři tutovky měly skončit gólem a zápas by se vyvíjel úplně jinak. Místo toho jsme dostali dva góly z rychlých protiútoků. Jsme neskutečně zklamaní,“ hlesl po zápase slovenský záložník v zelenobílém karvinském dresu.

Co vám chybělo k tomu, abyste dali gól? Někdy se zdálo, že pověstný kousek štěstí.
Ve druhé půli to bylo z naší strany bez agresivity v útoku. Věděli jsme, že Žižkov hraje venku lépe než doma a že má běhavý tým. To potvrdil, přesto jsme se dostali do několika slibných pozic, ze kterých se dalo něco vytěžit. Bohužel naše kombinace k ničemu nevedly.

Na tomto nevyzpytatelném terénu to možná chtělo více střílet, co myslíte?
To je fakt. Prakticky jsme soupeře neohrozili žádnou střelou ze střední vzdálenosti. Přitom mokrý trávník k tomu přímo vybízel. Kombinovali jsme sice pěkně, ale asi to chtělo více střílet. Je to velká škoda, neboť jsme tímto nepotvrdili body ze Sparty B.

Jak se fotbalista cítí, když místo vedení 3:0 mužstvo inkasuje a nakonec prohraje?
Teď bezprostředně po zápase vám to radši neřeknu, protože jsem ještě plný emocí (trpký úsměv). Měli jsme v první půli fakt dost šancí, Čemy (Adrian Čeman – pozn. red.) tam měl čistou hlavu, Ondra Ficek taky, Martin Opic tutovku. Ještě jsem zapomněl na Pontuse, ten měl dokonce dvě. No hrůza.

Není to vystřízlivění po pohárovém zápase s Brnem?
Asi je, i když my jsme nic nepodcenili a snad to bylo na hřišti vidět. Na Žižkov jsme se chystali svědomitě. Věděli jsme o jeho rychlé přechodové fázi, přesto nám dal dva góly. To ale vyplynulo z průběhu hry. Měli jsme prostě vést, pak bychom byli na koni my. To se nám třeba dařilo na jaře, kdy jsme dávali v zápase první gól. Ten je vždy nesmírně důležitý. Dnes to bylo o koncovce, protože terén byl pro obě strany stejný. Zakončení nám bohužel nešlo.

Po delší době jste si s Radkem Slončíkem zahráli od začátku do konce zápasu. Jaká byla spolupráce?
S Radkem tradičně výborná. Chtěli jsme kombinovat a ne nakopávat, protože na tomhle terénu by to bylo k ničemu. Stejně nám to ale nevyšlo.

Minulý zápas jste vynechal. Už jste zdravotně fit?
Ale jo. Měl jsem problémy s patou a virózou, ale ta už mě snad pustila. Trenéři mi dali volno, abych se dobře připravil na Žižkov. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Ale jsem připraven do hry.

Nyní vás čeká derby v Opavě. Jaké máte vyhlídky?
Musíme se pokusit o tři body, když nám to teď nevyšlo. Derby nemívá favorita, ale je otázkou, kdo by jím měl vůbec být. Opava neměla dobrý vstup do sezony, teď se trochu zvedla, nicméně hraje spíš spodek tabulky. Ale je tam pěkný stadion, dobrá tráva, takže si aspoň kvalitně zahrajeme.

Bude se hrát opět bez diváků. Už jste někdy hrál před prázdnými ochozy mistrovský zápas?
A víte, že ano? Na Slovensku už se mi to jednou povedlo. Aspoň budu mít průpravu, i když bez diváků je to vždy o ničem. Panuje komorní atmosféra a slyšet jsou hlavně trenéři se svými pokyny.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná