Generální partner
Světlý režim
21. duben 2020

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Jak se dá trénovat v podmínkách, které nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR?
Bude to náročné. Fotbal je kontaktní sport, ale pokusíme se dodržovat všechna pravidla – dvoumetrové rozestupy a pochopitelně budeme dbát na hygienu, tedy dezinfekci rukou a různých pomůcek, které budeme při tréninku využívat.

Prozradíte, jak budou probíhat tréninkové jednotky v omezeném režimu?
Protože si hráči plnili individuální program zaměřený na kondici, tak na hřišti to bude o práci s míčem, o přihrávkových cvičeních, různých manéžích, průpravných cvičeních a střelbě. Tím bychom měli splnit i pravidla vládních nařízení. Naší výhodou je, že ve skupinách můžeme trénovat na Bažantnici i na Kovoně - oba areály disponují po dvou travnatých hřištích. Určitě je využijeme!


V minulém týdnu padlo z nejvyšších míst datum 8. června, kdy by mohl proběhnout restart FORTUNA:LIGY. Budete hráče na tento termín připravovat?
Každý den situaci sledujeme a je možné, že při lepšící se situaci by se mohla pravidla uvolňovat rychleji v náš prospěch. Nemyslím jen nás jako Karvinou, ale potažmo všechny profesionální kluby. Uvidíme.

Jak docílit toho, aby hráče bezkontaktní trénink bavil například déle než týden?
Tréninky musíme zpestřovat, to je jasné. Čím dříve budeme vědět, kdy se začne, tím lépe. Od toho se bude odvíjet další příprava. Do té doby se budeme snažit hráče připravovat tak, aby byli technicky a fyzicky připraveni zbytek FORTUNA:LIGY úspěšně zvládnout.  

Rozhovory Rozhovory
čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii