Generální partner
Světlý režim
7. červen 2021

Plán letní přípravy fotbalistů MFK Karviná!

V pondělí 21. června se znovu potkají fotbalisté MFK v kabině. Začne jim totiž letní příprava na novou sezónu. V plánu je pět přípravných utkání a soustředění v Polsku.

Karvinští se budou na novou sezónu připravovat v domácích podmínkách i zahraničí, když využijí vynikajících podmínek nedaleké polské Ustroně. Ale to až na začátku třetího týdne přípravy. První dva týdny budou v Karviné - od pondělí do pátku je program jasný, dvou až třífázové tréninky. Vrcholem týdne bude vždy sobotní zápas. Na konci prvního týdne doma proti slovenskému Trenčínu, o týden později v Opavě.

Následovat bude už zmíněné soustředění a první červencové pondělí odjezd do Polska. „Když jsme plánovali letní přípravu, tak nám zahraniční soustředění někde v Rakousku přišlo téměř nemožné. Proto jsme zvažovali dvě možnosti - zůstat doma nebo se vydat do blízké Ustroně, kde to velice dobře známe. Nakonec jsme se rozhodli vycestovat a určitě to bude pro tým lepší, než být celé dny na stadionu,“ pověděl sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Polská Ustroň přivítá klub MFK Karviná už potřetí. Kouč Jozef Weber pozná prostředí polských Beskyd poprvé. „Vím o tom a věřím lidem v klubu, že tam jsou vynikající podmínky. Pro hráče jsou na soustředění nejdůležitější dvě věci – dobrá postel a dobré hřiště. Velkou výhodou je samozřejmě také vzdálenost. Nepojedeme do Rakouska sedm hodin, ale čeká nás pouhých čtyřicet kilometrů,“ kvitoval trenér Weber.

V rámci soustředění odehrají jeho svěřenci i dva zápasy, nejprve proti Zaglebie Sosnowiec a před návratem zpátky do Česka s GKS Tychy. Týden před startem soutěže je na programu závěrečný přípravný zápas se slovenským Ružomberkem. A o víkendu 24. – 25. července odstartuje nový soutěžní ročník. Ten bude rozlosován už ve středu 16. června.

PLÁN LETNÍ PŘÍPRAVY

21.6. Zahájení letní přípravy
26.6. MFK Karviná – AS Trenčín
3.7. SFC Opava – MFK Karviná
5. – 10.7. Soustředení Ustroň
7.7. Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná
10.7. GKS Tychy – MFK Karviná
17.7. MFK Karviná – MFK Ružomberok
* Plán přípravných zápasů může doznat změn, proto je potřeba sledovat klubové kanály. Časy a místa zápasů budou upřesněny později.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo