Generální partner
Světlý režim
4. březen 2017

Poprvé doma před kamerami, Karviná-Zlín (ne,18)

Poslední zápas 19. kola ePojisteni.cz ligy nabídne souboj nováčka s překvapením sezóny. Karvinští by rádi Zlínu oplatili třígólovou porážku z podzimu a navázali na výborný výkon z domácího zápasu proti Boleslavi.
Dva jarní zápasy, dva body a jeden vstřelený gól – to je bilance svěřenců Jozefa Webera. Dva jarní zápasy, dva body a žádný vstřelený gól je naopak bilance týmu trenéra Bohumila Páníka. Karvinští chtějí navázat na utkání s Mladou Boleslaví, ve kterém fanoušky nadchli stylem hry. „Jenže každý zápas je úplně jiný. Ale chtěli bychom na takto povedený zápas samozřejmě navázat. Ovšem s tím rozdílem, že získáme tři body,“ usmál se kouč Jozef Weber.

Nadcházející utkání ovšem bude složité. Zlínu se daří, je čtvrtý v tabulce, navíc minulé kolo proti Plzni byli ševci lepším týmem - utkání s mistrem skončilo 0:0. Dalším specifikem bude fakt, že Karvinští budou hrát poprvé doma před televizními kamerami v přímém přenosu. „Tato skutečnost nebude mít na hráče žádný vliv. Máme tady dost zkušených kluků, kteří už mají něco za sebou. Toho bych se vůbec nebál,“ nedělá z televizního přenosu vědu šéf karvinské lavičky.

On i celý tým spoléhá na podporu výborných fanoušků. „Klukům to strašně pomáhá. Ač to běžně nedělám, tak bych je rád na utkání pozval. Bude fajn, když celá republika uvidí, jaká panuje na našem stadionu atmosféra,“ doplnil Jozef Weber. 


V zimě na sebe Zlín strhával pozornost celé fotbalové veřejnosti. Doslova několik týdnů se řešil přestup největší hvězdy klubu Vukadina Vukadinoviče do pražské Slavie. Ač sám hráč chtěl odejít, nakonec pro majitele Zlína rozhodla sportovní stránka před finanční a z transferu sešlo. Ševci tak neoslabili – spíš právě naopak. Na východ Moravy totiž zamířil například útočník Jean-David Beauguel z Dukly.

Tým zkušeného kouče Bohumila Páníka získal z úvodních dvou kol dva bodíky za remízy v Liberci a především doma s mistrovskou Plzní. V tom zápase byli zlínští hráči lepší, ale gólově se neprosadili. To samé i v Liberci, a tak překvapení soutěže stále čeká na první jarní gól.

Utkání 19. kola ePojisteni.cz ligy MFK Karviná – FC Fastav Zlín začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 5. března v 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek a jeho asistenty pak kolegové Pelikán a Kříž. Vstupenky bude možné zakoupit v den zápasu od 16:45 hod. na pokladnách u všech sektorů. A nezapomeňte - vstupenka na tento duel opravňuje jejich držitele + majitele permanentek si přednostně zakoupit lístky na další domácí utkání proti Plzni, více ZDE!

Samozřejmostí je také další vydání bulletinu eMeFKa zpravodaj – tři vylosovaní se mohou těšit na permanentky, dárkový poukaz pro dvě osoby do wellnes Zámečku Petrovice a plechovky piva.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii