Generální partner
Světlý režim
16. červenec 2021

Poslední zápasový test v sobotu v Ružomberku

Letní příprava je téměř u konce – stačí odehrát poslední zápas, ke kterému se fotbalisté MFK vydají v sobotu po obědě na Slovensko. Na stadionu MFK Ružomberok poměří síly s tamním osmým týmem uplynulé sezóny Fortuna ligy.

V týdnu po návratu z herního soustředění najel celý tým na klasický tréninkový režim, na jaký je zvyklý během sezóny. „Celý tréninkový proces jsme směřovali k sobotnímu zápasu na Slovensku. Potřebujeme hráče ještě před ostrým startem vidět a pár věcí si ujasnit. Tréninky už byly převážně herní a hodně taktické směrem k utkání,“ prohlásil asistent hlavního trenéra Jan Baránek.

K utkání odcestuje standardní počet osmnácti hráčů. Některé budou chtít trenéři na trávníku vidět déle, ale vše se stejně bude odvíjet od samotného vývoje zápasu. „Herně i výsledkově bychom se ale rádi naladili na první mistrovský zápas proti Pardubicím,“ dodal Jan Baránek.

Pro Ružomberok jde rovněž o generálku před startem nové sezóny – už příští sobotu hraje doma proti Senici. Svěřenci trenéra Petra Struhára mají za sebou čtyři přípravné duely s bilancí tří výher (Košice 3:0, Pogon Štětín 1:0, Pohronie 2:1) a jedné porážky (Chojniczanka 0:1). V Ružomberku si budou muset poradit s letním odchodem útočníka Ladislava Almásiho do Baníku Ostrava – dvaadvacetiletý vytáhlý útočník vstřelil v minulé sezóně do sítě soupeřů šest gólů.

Tři roky starý poslední vzájemný zápas vyzněl lépe pro slovenský tým, který si z Karviné odvezl vítězství 3:1!

Přípravné utkání MFK Ružomberok – MFK Karviná začíná na Stadionu pod Čebraťom v sobotu 17. července v 17 hodin.

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo