Generální partner
Světlý režim
15. červenec 2022

Potvrzeno! Dominik Soukeník přestoupil do Karviné

Na trase Karviná-Hradec Králové došlo k transferu „kus za kus“. Do Slezska zamířil na přestup Dominik Soukeník, opačným směrem putuje Vojtěch Smrž. Oba hráči už ve svých klubech nějaký čas trénovali, nyní jsou transfery dotaženy.

Čerstvě třiadvacetiletý střední záložník a odchovanec královéhradeckého klubu má zkušenosti s nejvyšší soutěží, i když ji pravidelně nehrával. Od Východočechů obdržel povolení se s Karvinou připravovat, zasáhl již do dvou přípravných utkání. „Dominik k nám přestoupil, je náš hráč. Podle mě skvěle zapadl do kolektivu i do systému, který chceme hrát. Věřím, že si tu pohodu přenese i do mistrovských utkání,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk s tím, že opačným směrem putuje na přestup Vojtěch Smrž, který už minulou sezónu byl z Karviné pryč – hostoval v Mladé Boleslavi.

Dominik Soukeník může alternovat i na pozici stopera, první třicetiminutový test v karvinském dresu na této pozici už má za sebou - trenér Tomáš Hejdušek jej tam vyzkoušel v zápase na hřišti Liptovského Mikuláše. „A zvládl to velice dobře. Vlastně v obou zápasech, do kterých po svém příchodu zasáhl, ukázal svou kvalitu. Je to zkušený hráč, i když je pořád mladý. Dobře hlídá střed hřiště, je silný v osobních soubojích a na míči. Má i dobrou výšku, tudíž je dobře využitelný při obranných i útočných standardních situacích,“ podotkl na adresu hráče s pětadvaceti prvoligovými starty.

Blonďatý střední záložník v létě upřednostnil variantu stabilněji hrát na úkor nejvyšší soutěže. „Chci víc hrávat a věřím, že v Karviné budu mít větší herní vytížení. Moc se mi tady líbí, zázemí a stadion je perfektní,“ svěřil se Soukeník, který si paradoxně na stadionu v Ráji připsal svůj první ligový start – stalo se tak na začátku uplynulé sezóny. „Bylo to v závěru utkání asi na minutu nebo dvě. S Hradcem jsme tady remizovali 1:1,“ zasmál se Dominik Soukeník.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo