Generální partner
Světlý režim
13. červen 2020

Před nadstavbou důležitý poslední duel základní části, Karviná-Mladá Boleslav (ne,17)

Zběsilé tempo FORTUNA:LIGY pokračuje. Kompletním 30. kolem bude v neděli odpoledne uzavřena základní část. Karvinští nutně potřebují vyhrát a zároveň spoléhat na pomoc mistrovské Slavie. Pokud toto klapne, představí se v nadstavbě hned třikrát v domácím prostředí.

Vzájemný duel nabídne souboj týmů, kterým se po restartu soutěže nedaří – ještě nevyhrály. Větší problém to je pro fotbalisty MFK, ke kterým se nebezpečně přibližují poslední dva týmy soutěže – Příbram a Opava. „Do baráže nechceme a jsem přesvědčený, že máme tak kvalitní tým, aby se nás baráž netýkala. Zbývá šest zápasů, především ten zítřejší proti Mladé Boleslavi je extrémně důležitý. Potřebuje vyhrát, abychom měli co nejvýhodnější pozici do nadstavby,“ prohlásil trenér MFK Karviná Juraj Jarábek.

Je to přesně tak – pokud Karvinští v neděli zvítězí a zároveň Zlín nevyhraje na Slavii, skončí nejhůř na třinácté příčce, což by znamenalo tři domácí a dva venkovní duely v nadstavbové části. Hráči registrují, že Mladé Boleslavi se rovněž nedaří, ale spoléhat na to donekonečna nelze. „Asi k nám nepřijedou v optimální náladě a pohodě, jenže ani my si nemůžeme vyskakovat. Tento zápas by nám mohl pomoct odrazit se a získat trochu bodový polštář do skupiny o záchranu. Všichni víme, o co hrajeme,“ uvedl odhodlaně stoper Martin Šindelář.

Trenéři můžou počítat s Milanem Rundićem, který poslední dva duely vynechal kvůli kartám. Pozitivem je, že po třicátém kole se karty mažou a od prvního kola nadstavby začnou všichni hráči s čistým štítem. Před nedělí zbývá vyřešit otázku, jestli realizační tým dá dohromady některé hráče, kteří vynechali středeční duel v Jablonci…

Mladá Boleslav koučovaná exkarvinským trenérem Jozefem Weberem, který přivedl MFK před čtyřmi lety do nejvyšší soutěže, je s padesátkou obdržených gólů v tomto směru nejhorším týmem soutěže. Ale pozor, směrem dopředu má pořád kvalitu, i když ne takovou jako na podzim. Týmu z města automobilů citelně schází kanonýři Komličenko s Mešanovičem, kreativec Bucha a zraněný mozek týmu Marek Matějovský.

Středočeši spoléhají na Lukáše Budínského, který je s jedenácti góly jejich nejlepším střelcem a zároveň spolu s Kozákem a Kangou nejlepším střelce celé soutěže.“Bůďa“ přestoupil do Boleslavi před touto sezónou právě ze slezského klubu, tudíž se v neděli vrátí do „domácího“ prostředí. Návrat do Karviné hlásí i Jaroslav Zelený či Tomáš Wágner – všichni tito borci si kvalitními výkony v dresu MFK řekli o přestup o pomyslný stupínek výš.

Podle vyjádření z mladoboleslavské kabiny jede celý tým do Karviné bodovat, aby nemusel řešit výsledek Olomouce s Plzní. V překladu to znamená zůstat v prostřední skupině a mít možnost zabojovat o Evropskou ligu skrz play off. V prvním kole této sezóny vyhráli Středočeši doma šťastně 1:0 gólem kanonýra Komličenka z penalty.

Utkání 30. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Mladá Boleslav začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 14. června v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek. Dle vládních nařízení může duel sledovat až 500 osob – informovali jsme ZDE. Klubové bulletiny najdou fanoušci u sektoru D a rovněž ve vybraných karvinských restauračních zařízeních.  

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii