Generální partner
Světlý režim
25. září 2009

Přestupu do Karviné vůbec nelituji, říká Martin Suchý

Tento týden podepsal smlouvu s naším klubem 26 – letý obránce Martin Suchý. Ve své dosavadní kariéře působil v týmech Slovanu Bratislava, Baníku Most a v druholigovém holandském mužstvu AGOVV Apeldoorn. Přinášíme Vám s naší novou posilou krátký rozhovor.

Mohl byste v krátkosti popsat svojí kariéru?
Jsem odchovancem Petržalky. Poté jsem prošel několika bratislavskými kluby. Vyzkoušel jsem si i dorosteneckou reprezentaci Slovenska. Reprezentoval jsem v kategoriích od U17 a po U21. Tam si mě všiml Slovan Bratislava. Zde jsem působil pět let. Poté jsem odešel do tehdy prvoligového Mostu, kde jsem strávil dva roky. No a odtud jsem putoval do druholigového holandského klubu AGOOV Apeldoorn.

Jaké jsou vaše fotbalové přednosti?
Výška mě předurčuje ke hře hlavou. Mám rád i osobní souboje a poziční hru.

Jaké jsou vaše fotbalové plány?
Karviná má ambiciózní tým. Chci zde předvádět kvalitní výkony a někdy v budoucnu postoupit s Karvinou do první ligy. A když budu odvádět kvalitní výkony, tak si mě snad všimne nějaký zahraniční klub.

Pocházíte ze sportovní rodiny?
Ano, pocházím. Otec kdysi hrál druhou slovenskou ligu za Raču. Vlastně v té době se tato soutěž jmenoval 1. slovenská národní liga. Po skončení kariéry začal s pískáním a nakonec to dotáhl až na mezinárodního rozhodčího.

Slovan patří mezi slovenskou špičku. Proč jste dal přednost Mostu?
V době, kdy jsem působil ve Slovanu, zde byly obrovské finanční problémy. A Slovan se z nich nedokázal vyhrabat. Navíc jsem chtěl zkusit i jinou ligu a proto jsem se upsal Mostu.

Máte i zkušenosti s druhou holandskou ligou. Jaká je?
V Holandsku lidi žijí fotbalem. A je jim úplně jedno, jestli zápas dopadne 5:4 nebo 4:5. Oni se jdou na fotbal bavit. Zvláště ve druhé lize jsou divoké výsledky. Ani za stavu 3:0 nemá mužstvo jistotu, že zápas dotáhne do vítězného konce.

Vyzkoušel jste si první slovenskou ligu a Gambrinus ligu. Která z nich je podle vás kvalitnější?
Česká liga je svázaná taktikou. Oproti tomu slovenská je otevřenější. Ale co se týče kvality, tak česká liga je na tom lépe.

Letní přípravu jste začal s Příbrami. Nakonec jsi však skončil v Karviné. Co se stalo?
S Příbrami jsme se nedohodli. Takže jsem nakonec zakotvil v Karviné. Ale vůbec toho nelituji.

V Karviné působí několik hráčů ze Slovenska? Znal jste někoho z nich před příchodem do MFK?
Hrával jsem proti Adrianu Čemanovi. A také proti Vladu Stašovi. Ale vůbec si nepamatuji na Tomáše Kučeru, s kterým jsem působil ve stejných týmech.

Sledoval jste výsledky Karviné, a co na ně říkáte?
Sledoval jsem je přes internet. Viděl jsem, že se Karviné v jarní sezóně parádně dařilo. Podávali perfektní výkony a odměnou jim byla konečná osmá příčka. Nyní jsme sice až na jedenácté příčce, ale právě o tom je fotbal. Jednou jsi nahoře a podruhé dole.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná