Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2015

První kolo poháru je tady, Karvinští jedou do Hranic

U pátého týmu minulé sezóny Divize sk. E zahájí v sobotu odpoledne svou pouť národním pohárem svěřenci Jozefa Webera.

Fotbalisté Karviné mají za sebou měsíční letní přípravu. V sobotu je čeká první ostrý duel, tradičně ten pohárový, který předchází úvodu Fotbalové národní ligy. Los tentokrát poslal tým Jozefa Webera do Hranic na Moravě proti domácímu diviznímu týmu. Měla by to být formalita, ale poháry jsou zrádné všude. „Domácí nemají co ztratit, mohou hrát uvolněně. Bude to o rychlém gólu,“ řekl záložník Matěj Fiala.

Přestože jednoznačnou prioritou zůstává FNL, tak v žádném případě Karvinští duel nepodcení. „Absolutně ne. V poháru chceme dojít minimálně jako před rokem do třetího kola,“ upozornil trenér Weber. V tom případě by zřejmě došlo na duel s ostravským Baníkem, který před týdnem Karviná hladce 3:0 na jeho hřišti porazila.

Hranice mají od startu letní přípravy nového kouče. Po dvou a půl letech na lavičce skončil Alexandr Bokij, kterého nahradil Petr Zatloukal. Ten se tak vrátil na místo činu, protože právě Bokijovi uvolňoval své místo. „Rozhodoval jsem se asi čtrnáct dnů. Nakonec rozhodlo to, že jsem Hraničák a tým hraje vyšší soutěž než Bělotín,“ přiznal Zatloukal, se mu příliš odcházet nechtělo, neboť se v Bělotíně cítil velmi dobře a po všech stránkách to v klubu hrající I.A třídu fungovalo.

Hraničtí mají za sebou čtyři přípravné duely a zatím na výhru čekají. Na začátek nestačili na dorosteneckou devatenáctku Sigmy (1:2), stejným výsledkem podlehli Uničovu, následně remizovali 3:3 s Bystřicí pod Hostýnem a naposledy ve středu opět remizovali – 1:1 s Otrokovicemi.

Utkání 1. kola Poháru FAČR SK Hranice – MFK OKD Karviná startuje v sobotu 25. července v 17 hodin. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Radim Dresler. Vítěz tohoto zápasu narazí v dalším kole na lepšího z dvojice Lokomotiva Petrovice – Vítkovice. Průběh utkání v Hranicích sledujte na ONLAJNECH.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo