Generální partner
Světlý režim
24. leden 2022

První turecký test! V úterý proti srbské Subotici

V úterý hodinu po poledni českého času, tedy ve tři hodiny odpoledne tureckého času, nastoupí fotbalisté MFK Karviná v Beleku k prvnímu ze dvou přípravných střetnutí. Soupeř? FK Spartak Subotica!

Počasí se po neděli umoudřilo a vše „fičí“ podle plánu. Během pondělí sice spadla teplota, ale polevil onen nepříjemný vítr a vysvitlo sluníčko. „Neděle byla hodně větrná a nepříjemná. V pondělí dopoledne už bylo fajn, byly ideální podmínky a trénink proběhl přesně tak, jak měl. Odpolední fázi jsme odtrénovali na hřišti u hotelu a zítra už nás čeká první utkání,“ hlásil kouč Bohumil Páník.

V neděli pozdě večer přicestoval i stoper Eduardo Santos a hned od pondělí se zapojil do tréninkového procesu. „To je pozitivní zpráva, protože každý den s mužstvem je důležitý. Dopoledne byl s mančaftem, odpoledne taktéž. Ovšem čekají ho ještě chybějící kilometry, bude doběhávat,“ podotkl trenér Páník.

K prvnímu soupeři Bob Páník poznamenal, že se v přípravě na první „turecký“ duel zaměřoval se svými trenérskými kolegy především na svůj tým.„Ale na soupeře se určitě večer v klidu podíváme. V utkání bychom rádi viděli všechny hráče, které tady máme. Někdo dostane na trávníku větší časový úsek a někdo menší,“ dodal s úsměvem.

Srbský celek přicestoval do Turecka v neděli 23. ledna a úterní utkání tak bude jeho premiérovým na soustředění a celkově v přípravě, kterou zahájil 8. ledna, druhým. V minulém týdnu zdolali svěřenci trenéra Vladimira Gaćinoviće 4:1 FK Radnički 1912 Sombor.

FK Spartak Subotica je po podzimu v srbské Super lize na osmém místě se ziskem 27 bodů za sedm výher, šest remíz a osm porážek. Klub byl založen v roce 1945 a sídlí ve městě Subotica, kde žije kolem 100 tisíc obyvatel. Subotica je nejsevernějším městem celého Srbska a nachází se cca 7 kilometrů jižně od hranic s Maďarskem. Je také kulturním centrem maďarské a chorvatské národnostní menšiny.

Českým fanouškům je Spartak Subotica známý především tím, že v srpnu 2018 vyřadil překvapivě pražskou Spartu z druhého předkola Evropské ligy.

Přípravné utkání MFK Karviná – FK Spartak Subotica začíná v Beleku v úterý 25. ledna v 15 hodin (13 hodin českého času).


*EDIT: Zápas byl kvůli nepříznivému počasí přeložen na středu 26. ledna. Podrobnosti ZDE.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo