Generální partner
Světlý režim
27. leden 2023

První zimní prověrka v sobotu s Prostějovem

Karvinští zahájí šestidílný přípravný kolotoč domácím utkáním se soupeřem, kterého znají z F:NL. Zápas s Prostějovem se bude hrát ve Sportovním centru Kovona a výkop je v sobotu v 11 hodin.

Po téměř sedmi týdnech si fotbalisté MFK navléknou zápasové dresy a zahrají si zápas. Jestliže 9. prosince hostili slovenskou Žilinu (remíza 1:1), tak se střetnou s týmem ze stejné soutěže – po podzimu sedmým Prostějovem. Karvinští začali s přípravou 16. ledna. „Tento první zápas nám poslouží jako ukázka morálních vlastností hráčů. Po náročných dvoufázových trénincích jsou ve velké únavě a půjde především o splnění kondičního záměru. Proto se úplně nebudeme dívat na výsledek, ale rozhodně budeme lpět na organizaci hry,“ prohlásil trenér Tomáš Hejdušek.

Na Kovoně fanoušci neuvidí v akci dvě kompletní jedenáctky domácího týmu. Důvodem jsou drobná zranění či postupné zapojení do tréninkového procesu (Papadopulos, Cienciala, Žák, Neuman). „Hráče, kteří budou připraveni do zápasu, na hřišti protočíme. Navíc s devatenáctkou do Prahy na duel proti Bohemce cestují Lucky Ezeh s Davidem Mosesem,“ podotkl Hejdušek. Proč? „Kvůli kompletní minutáži. V Praze budou hrát celý zápas, tady by hráli jen poločas. V této fázi potřebujeme, aby kluci měli zápasovou minutáž,“ dodal trenér MFK Karviná. Naopak nastoupí stoper Radim Plesník, jenž byl v klubu na testech už v prosinci.

Soupeř z Hané začal s přípravou o týden dřív než Karvinští a má odehrané už dva přípravné duely – s Banskou Bystricí prohra 0:5, s Líšní výhra 2:0. Prostějov v pauze přišel o svého asi nejlepšího hráče - Vasil Kušej přestoupil do prvoligové Mladé Boleslavi. Barvy Prostějova nově hájí například Martin Rolinek, který na podzim působil v Karviné, a kmenovým hráčem týmu z Hané je odchovanec MFK Martin Vlachovský.

Podzimní vzájemný zápas v rámci druhé nejvyšší soutěže vyhrál Prostějov 2:1 gólem z nastaveného času. V zimní přípravě se oba týmy potkají již potřetí (2020, 2022 a nyní i 2023) a zatím pokaždé zvítězila Karviná (3:2 a 1:0).


Přípravné utkání MFK Karviná – 1. SK Prostějov má na umělé trávě SC Kovona výkop v sobotu 28. ledna v 11 hodin. Vstup je zdarma.

Rozhovory Rozhovory
st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo