Generální partner
Světlý režim
4. leden 2023

První změny v kádru

Pátý tým F:NL hlásí první změny v kádru a to v kolonce odchodů. V dresu MFK Karviná nebudou na jaře pokračovat Martin Šindelář, Adam Krčík a Martin Rolinek.

Angažmá obránce Martina Šindeláře je po téměř třech letech u konce. S vedením klubu se domluvil na vzájemném ukončení spolupráce, která započala v únoru 2020, kdy přišel na hostování z ostravského Baníku. V létě, před sezónou 2020/2021, se hostování změnilo v přestup. V nejvyšší soutěži odehrál za MFK 55 utkání. Na podzim ve F:NL posbíral 11 startů. Jarní část minulé sezóny strávil na hostování v Liptovském Mikuláši.

Po půl roce mění dres také Adam Krčík a Martin Rolinek. Slovenský krajní obránce a starší bratr stopera Dávida se stěhuje na hostování do prvoligového slovenského týmu MFK Skalica. V podzimní části F:NL nastoupil do deseti utkání.

Martina Rolinka si zpět stáhla prvoligová Mladá Boleslav, aby jej jako součást transferu Vasila Kušeje nabídla Prostějovu. Rolinek na podzim nastoupil do šesti utkání v druhé nejvyšší soutěži „Všem třem klukům děkuji za odvedenou práci a v dalších angažmá jim přeji vše dobré a hlavně zdraví,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo