Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Pánové, jak si užíváte společné angažmá v Karviné?
Dávid: Velice! Už jsme spolu hrávali v Liptovském Mikuláši a je to fajn. Navíc nastupujeme vedle sebe, jsme na sebe zvyklí, jsou mezi námi i automatismy.

Adam: To můžu potvrdit. Nemysleli jsme si, že si ještě někdy spolu zahrajeme v jednom týmu (úsměv). Je to fajn, užíváme si to a hlavně chceme být oba prospěšní pro celý tým.

Adam podepsal smlouvu dřív. V plánu tedy nebylo, že budete hrát oba za Karvinou, že?
D: Ne, to vůbec ne. Mně se Karviná ozvala vlastně až na poslední chvíli. A rád jsem nabídku přijal.

Bydlíte spolu, nebo každý máte svůj byt?
D: Zatím bydlíme spolu, ale brzy se to změní. Adamovi přijede přítelkyně, která studuje v Olomouci, takže bude na čase se rozdělit, aby také měli soukromí (úsměv).

Kdo se stará o domácnost?
D: O to se dělíme. Ale já dělám tu podřadnou práci, třeba umývám nádobí (smích). Adam vaří a musím říct, že dobře.

Jako Masterchef?
A: To zase ne. Spíš klasiku – kuřecí maso, rýži, brambory, nějaké těstoviny. Prostě nic komplikovaného.

Rodina se už za vámi byla v Karviné podívat?
A: Ano, rodiče byli na prvním domácím zápase s Vlašimí a budou jezdit i na další utkání. Podporují nás a fandí celý život.
D: Líbilo se jim tady. Byli překvapení z atmosféry a celkově ze stadionu. Fandilo se po celý zápas, líbili se jim naši skalní fanoušci, ultras byli skvělí. Chválili si to!S českým fotbalem už máte zkušenosti. Ty, Adame, jsi hrával za Znojmo, Dávid na jaře za Jihlavu. Pozorujete rozdíl mezi Českem a Slovenskem, a teď nemyslím po fotbalové stránce, ale spíš životní.
D: To jsou minimální rozdíly.
A: V obchodě pořád přepočítávám ceny (smích). Vidím koruny, tak v hlavě už počítám kolik je to eur. Ceny jsou v obou státech podobné, ale pamatuji si, že čtyři pět let nazpátek ve Znojmě bylo u vás levněji. Aktuálně se mi zdá, že cenové rozdíly jsou zanedbatelné.
D: Já teda nepřepočítávám, už jsem si za ten půlrok v Jihlavě zvykl (smích).
A: Eurem platíme na Slovensku už třináctým rokem, takže v hlavě to máme nastavené tak, že jakoukoliv měnu hned přepočítáváme. Myslím, že Češi to dělají taktéž, když přijedou kamkoliv do zahraničí.

Pojďme k dnešnímu zápasu. Dávide, jak se těšíš na duel s Vysočinou?
D: Hodně se těším. Po podpisu smlouvy mi v hlavě hned naskočilo, že budeme hrát brzy proti Jihlavě. A pozor – nebude to snadné. Je to jedno z mála mužstev, které chce hrát fotbal. Jejich dosavadních sedm bodů mě proto ani nepřekvapuje a mají je zaslouženě.

Takže dvě venkovní výhry nebudou náhoda?
D: Myslím, že ne. Ale my jim to dnes překazíme. Několik hráčů sice odešlo, ale kostra týmu zůstala, což je vždy důležité. Lídři jsou jasní, Lukáš Zoubele a Matúš Lacko. A kolem nich jsou mladí, šikovní a běhaví kluci.

Asi se shodneme, že oproti zápasu v Příbrami se musíme zlepšit, že ano?
A: Stoprocentně. Výkon nebyl dobrý a ani sám se sebou jsem nebyl spokojený. Musíme zabrat, aby i předváděná hra byla lepší.

Váš bývalý klub Liptovský Mikuláš má za sebou pět zápasů a stále čeká na výhru. Sledujete výsledky Tatranu?
A: Jasně, že ano – s hráči jsem i v kontaktu. Měli těžší los, naposledy prohráli 1:5 se Slovanem Bratislava. Na druhou stranu je tam nový trenér, který po hráčích vyžaduje něco jiného, takže se s tím hráči teprve sžívají. Ale myslím si, že je škoda těch utkání, ve kterých pouze remizovali. Klidně mohli mít o čtyři body víc.

Má klub na první šestku?
A: Asi ne. V minulé sezóně jsme měli silnější kádr a byli jsme na hraně. Ale fandím jim, ať jsou co nejvýše. Ti hráči si to zaslouží.
D: Adam to řekl přesně. Víc k tomu není co dodat.V kolika letech jste začali s fotbalem?
A: Já začal v pěti nebo šesti letech s o rok staršími. A Dávid začal hrát fotbal díky mně. Chodil se dívat na tréninky.
D: Je pravdou, že u mě to bylo trochu specifické. Se svojí věkovou kategorií jsem začal trénovat asi až v deseti letech. Předtím jsem hrával tady s bráchou, s klukama o čtyři roky staršími. Pouze jsem s nimi trénoval, zápasy jsem nehrával. Maximálně nějaké zimní nebo letní turnaje.

Vždycky jste byli obránci?
D: Né, byl jsem střední záložník. Tři a půl roku jsem stoper.
A: Já hrával většinou kraje, někdy i střed.

Komu fandíte, jaký tým sledujete?
D: Nemám vyloženě oblíbené mužstvo, ale fandím Manchesteru City. Líbí se mi, jak se prezentují. Rukopis trenéra Guardioly tam je jasný.
A: Také nemám konkrétně žádný klub extra oblíbený. V Německu se rád podívám na Borussii Dortmund, v Itálii zase na Inter Milán. A samozřejmě se dobře dívá i na již zmiňovaný Manchester City, ale třeba i na Liverpool.
Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo