Generální partner
Světlý režim
7. červen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adeleke Akinyemi

Poslední tři zápasy = pět gólů! Reference na to, že Adeleke Akinola Akinyemi je gólový zabiják, nebyly liché. Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník se jen potřeboval aklimatizovat. V rozhovoru promluvil o své aktuální formě, rodné Nigérii i klubech, kde působil. Hovořil také o gólu do sítě slavného Girondins de Bordeaux…

Aklimatizace na nové prostředí a styl hry u tebe asi probíhala trochu déle, ale v posledních zápasech ti to střílí. Takže už je to ten Adeleke - gólostroj?
Je to tak. Vstřelil jsem zatím pět gólů, ale moc dobře vím, že jsem jich měl mít víc. Do šancí se dostávám, ale neproměňuju je tak, jak bych si představoval. Někdy to byla i smůla.

Jak moc tě zpětně mrzí zahozená tutovka v nastaveném čase na půdě sparťanského béčka, kde jsi mohl rozhodnout o výhře?
Kdykoliv si na tu šanci vzpomenu, tak mě to bolí. Často jsem se zamýšlel, co mělo být jinak.

Omluva tím nejlepším možným způsobem přišla ve správný čas, minulý týden jsi nastřílel hattrick pražské Dukle.
Jo, to je fajn. Ale pořád nejsem úplně spokojený. Šancí jsem měl víc (úsměv). Ale tušil jsem, že bych mohl dát tři góly. Den před zápasem jsem se o tom zmínil našemu masérovi. A vyšlo to!

Je pro tvou pohodu důležité, že máš v kabině spoluhráče z Afriky, dokonce i dva přímo z Nigérie?
Určitě! Jsou pro mě jako bratři. Hodně spolu komunikujeme a trávíme spolu volný čas.

Zbývají tři zápasy do konce. Věříš, že se nám podaří postoupit zpět do nejvyšší soutěže a tím pádem splnit předsezónní cíl?
Jo, zvládneme to. A pokusím se nastřílet ještě několik gólů!

Zanedlouho začne celému týmu dovolená. Kde ji budeš trávit?
Pojedu domů do Nigérie. Po dovolené už budeme s manželkou tady v Karviné spolu. Doteď jsem tady byl sám bez ní.

Kolikrát do roka se vůbec dostaneš domů?
Během roku strávím doma maximálně dva až čtyři týdny. Víc to bohužel není možné (trochu smutně).

Jak populární je v Nigérii fotbal?
Celá Afrika ví, jak důležitý a populární je u nás fotbal. Hraje ho spousta lidí. A každý sní o tom, že ho jednou bude hrát profesionálně někde v Evropě.Přes svůj pořád mladý věk jsi už fotbal hrál v poměrně dost zemích. Je velký rozdíl ve fotbale v Česku, Albánii, Lotyšsku nebo Norsku?
V každé zemi je to samozřejmě trochu jiné. Ale můžu říct, že v Česku je to nejlepší kvůli celkové infrastruktuře a rozvoji hráčů. Opravdu!

Na které angažmá vzpomínáš nejraději?
Na lotyšský Ventspils. Tam jsem si uvědomil, že se nikdy nic nebudu vzdávat předem. Chtěli mi tam ukončit smlouvu, nějaké věci se změnili a já najednou začal střílet góly.

Třeba proti slavnému Bordeaux v předkole Evropské ligy?
V srpnu to bude už pět let. Oba zápasy jsme prohráli o gól, ale v odvetě ve Francii jsem vstřelil gól. Bylo to nezapomenutelné (úsměv). A zatím to byl nejlepší a nejslavnější tým, proti kterému jsem hrál.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo