Generální partner
Světlý režim
7. červen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adeleke Akinyemi

Poslední tři zápasy = pět gólů! Reference na to, že Adeleke Akinola Akinyemi je gólový zabiják, nebyly liché. Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník se jen potřeboval aklimatizovat. V rozhovoru promluvil o své aktuální formě, rodné Nigérii i klubech, kde působil. Hovořil také o gólu do sítě slavného Girondins de Bordeaux…

Aklimatizace na nové prostředí a styl hry u tebe asi probíhala trochu déle, ale v posledních zápasech ti to střílí. Takže už je to ten Adeleke - gólostroj?
Je to tak. Vstřelil jsem zatím pět gólů, ale moc dobře vím, že jsem jich měl mít víc. Do šancí se dostávám, ale neproměňuju je tak, jak bych si představoval. Někdy to byla i smůla.

Jak moc tě zpětně mrzí zahozená tutovka v nastaveném čase na půdě sparťanského béčka, kde jsi mohl rozhodnout o výhře?
Kdykoliv si na tu šanci vzpomenu, tak mě to bolí. Často jsem se zamýšlel, co mělo být jinak.

Omluva tím nejlepším možným způsobem přišla ve správný čas, minulý týden jsi nastřílel hattrick pražské Dukle.
Jo, to je fajn. Ale pořád nejsem úplně spokojený. Šancí jsem měl víc (úsměv). Ale tušil jsem, že bych mohl dát tři góly. Den před zápasem jsem se o tom zmínil našemu masérovi. A vyšlo to!

Je pro tvou pohodu důležité, že máš v kabině spoluhráče z Afriky, dokonce i dva přímo z Nigérie?
Určitě! Jsou pro mě jako bratři. Hodně spolu komunikujeme a trávíme spolu volný čas.

Zbývají tři zápasy do konce. Věříš, že se nám podaří postoupit zpět do nejvyšší soutěže a tím pádem splnit předsezónní cíl?
Jo, zvládneme to. A pokusím se nastřílet ještě několik gólů!

Zanedlouho začne celému týmu dovolená. Kde ji budeš trávit?
Pojedu domů do Nigérie. Po dovolené už budeme s manželkou tady v Karviné spolu. Doteď jsem tady byl sám bez ní.

Kolikrát do roka se vůbec dostaneš domů?
Během roku strávím doma maximálně dva až čtyři týdny. Víc to bohužel není možné (trochu smutně).

Jak populární je v Nigérii fotbal?
Celá Afrika ví, jak důležitý a populární je u nás fotbal. Hraje ho spousta lidí. A každý sní o tom, že ho jednou bude hrát profesionálně někde v Evropě.Přes svůj pořád mladý věk jsi už fotbal hrál v poměrně dost zemích. Je velký rozdíl ve fotbale v Česku, Albánii, Lotyšsku nebo Norsku?
V každé zemi je to samozřejmě trochu jiné. Ale můžu říct, že v Česku je to nejlepší kvůli celkové infrastruktuře a rozvoji hráčů. Opravdu!

Na které angažmá vzpomínáš nejraději?
Na lotyšský Ventspils. Tam jsem si uvědomil, že se nikdy nic nebudu vzdávat předem. Chtěli mi tam ukončit smlouvu, nějaké věci se změnili a já najednou začal střílet góly.

Třeba proti slavnému Bordeaux v předkole Evropské ligy?
V srpnu to bude už pět let. Oba zápasy jsme prohráli o gól, ale v odvetě ve Francii jsem vstřelil gól. Bylo to nezapomenutelné (úsměv). A zatím to byl nejlepší a nejslavnější tým, proti kterému jsem hrál.

Rozhovory Rozhovory
út 19.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jiří Fleišman

Nejzkušenější borec v karvinské kabině s 360 prvoligovými starty – to je Jiří Fleišman! V rozhovoru mluvil o své nejúspěšnější štaci, kterou byla bezpochyby ta v Liberci. Právě se Slovanem má mistrovský titul a zahrál si tam i Evropskou ligu. Řeč se stočila i k rodnému Mostu a stejnojmennému seriálu, který bavil (možná i nadále baví) celou republiku…

st 23.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

Vůbec poprvé vyběhne proti „svému“ Jablonci, kde zažil úspěšná léta. Útočník Martin Doležal nedá na Jablonec dopustit. Přestože s ním nezískal žádnou trofej, i když třikrát byl blízko triumfu v MOL Cupu, úspěchů i tak bylo dost. Posuďte sami – dvakrát třetí a čtvrtý v lize, účast v základní skupině Evropské i Konferenční ligy a reprezentační pozvánky…

út 8.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

ne 2.7. | redakce

Matej Franko: Česká liga je kvalitnější, chci tady něco dokázat!

Vytáhlý slovenský útočník Matej Franko má za sebou úvodních pětačtyřicet minut v dresu MFK. V prvním rozhovoru pro klubový web poděkoval Banské Bystrici za uvolnění a mluvil i o bývalých hráčích Karviné, s kterými ve slovenském klubu hrával.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 15:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná