Generální partner
Světlý režim
21. březen 2020

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.
Dávide, jaký je to pocit si po půl roce zahrát zápas?
Moc jsem se těšil, i když přiznávám, že jsem měl trochu obavy. Přeci jen ještě nejsem stoprocentní. Po necelých třech týdnech tréninku s týmem jsem naskočil, odehrál poločas a těší mě, že se cítím relativně dobře. Nic mě nebolí, a to je nejdůležitější.

Můžete přiblížit, co konkrétně vás na tak dlouho vyřadilo ze hry?
Nejen ze hry, ale i z běžného života! Měl jsem vysunutou ploténku, která mi dráždila nervový kořen. Hodně nepříjemná věc. První dva měsíce jsem nemohl vůbec nic, ztratil jsem úplně všechno, co se týče fyzické kondice.

Léčil jste prý i na Slovensku. Je to tak?
(přikyvuje). V Humenném se o mě staral výborný Tomáš Kulan, tímto bych mu chtěl poděkovat.  Můj dík patří i dalšímu člověku, tentokrát Tomáši Lintnerovi ze Žiliny. S ním jsem zkoušel metodu Mckenzie, která mi pomohla.

Stále dojíždíte na Slovensko?
Už ne, teď se o mě starají lidé z klubu. Fyzioterapeuti Martin Krásný s Ivetkou Navrátilovou a pomáhají mi rovněž maséři Pavel Kocich s Romanem Nevrlou. Všem patří můj velký dík a doufám, že teď už na tom budu jenom lépe a vrátím se v plné síle.

Neuvažoval jste o operaci?
Nepomohla by! Musím se o sebe víc starat, cvičit. Ta ploténka už nikdy nebude stoprocentně vyléčená. Ale správnými cviky by všechno mělo být v pořádku a nemělo by mě to na hřišti omezovat.

Kdy jste zaznamenal první problémy?
Už v letní přípravě. Najednou jsem ucítil bolest, nic hrozného, ale šlo o jakési první znamení, že něco není v pořádku. Během pár dnů jsem se dal do pořádku, nastoupil jsem ke třem zápasům a po Teplicích to začalo.  Nakonec jsem ještě hrál i v reprezentační pauze přátelák s Třincem v Jablunkově a po něm už to nešlo. Podstoupil jsem vyšetření a věděl, že je zle.

Bez fotbalu jste od 6. září 2019. Byl jste někdy zraněný déle?
Ne, nikdy. Nějaká zranění byla, v Polsku jsem měl podobný problém, možná ještě horší, ale za dva a půl měsíce jsem byl v pořádku. Ale už to neřeším. Chci se koncentrovat na plnohodnotný návrat!

Jak se vám pozoruje fotbal z tribuny?
Je to samozřejmě něco jiného. Podzim nebyl ideální, to víme všichni. Ale momentálně se klukům daří, jaro začali fantasticky. Všechno začalo s příchodem trenéra Jarábka na konci podzimu, v zimě se povedly posily a zatím to vypadá dobře. Musíme porazit dnes Příbram, to je pro nás hrozně moc důležitý zápas. Pokud kluci předvedou takové výkony jako v prvních třech jarních kolech, tak o výsledek nemám strach (úsměv).

Jaký je váš nejbližší plán?
Musím nabrat fyzickou kondici, sbírat minutáž a zápasovou praxi za béčko. To je momentálně priorita. 

Máte v hlavě termín, kdy byste se rád objevil na prvoligovém trávníku?
Termín mám, ale nechci ho říkat nahlas. Určitě se chci ještě teď na jaře dostat do nominace na zápas a samozřejmě na trávník. Ale všechno bude záležet na mně, zda v tréninku přesvědčím trenéry o tom, že na to mám.

Rozhovory Rozhovory
čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

so 10.10. | redakce

Juraj Jarábek: Za podmínek, jaké prvoligové kluby dodržují, by se mělo hrát dál

Tým bude normálně připravovat na domácí zápas s Bohemians Praha 1905 (neděle 18. října), ale neví, jestli se bude hrát. Kouč Karviné Juraj Jarábek je sice optimistou, ale zatím to růžově nevypadá. Co říká na rozhodnutí MZ ČR?

st 30.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Twardzik

Univerzál (spíš ale stoper) Filip Twardzik v rozhovoru vypráví o fotbale ve Skotsku i Anglii – životním stylu na Ostrovech, anebo i o tom, proč jezdí v autě s volantem na pravé straně...

čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii