Generální partner
Světlý režim
29. září 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

Dane, jarní část minulé sezóny jsi strávil na hostování v pražském Vyšehradě, ale od začátku letní přípravy jsi zpátky v Karviné a v kádru jsi zůstal. Máš radost, že se to podařilo?
Samozřejmě. Po dvou letech, kdy jsem tady toho moc neodehrál, jsem se chtěl konečně usadit a porvat se o místo v základní sestavě. To se v posledních zápasech daří a doufám, že to tak bude pokračovat.

Ano, do posledních tří duelů jsi pokaždé naskočil v základní sestavě. Ovšem na pozici, která je pro tebe nová. Jak se stoper vyrovnává s pozicí středního záložníka?
Je to nezvyk, vždyť ve středu zálohy jsem hrál naposledy snad někdy v žácích. Ale na druhou stranu jsem rád, že můžu hrát. Ta pozice je horší v tom, že se tam víc běhá (smích). Ale zase na stoperu máte větší zodpovědnost, protože za vámi už kromě gólmana nikdo není.

Ve Vyšehradě jsi hrával výhradně stopera?
Ano, stopera. Pokud se ovšem trenér rozhodl pro hru na tři vzadu, tak jsem byl na kraji. Ale to bylo pouze v jednom zápase. V Praze jsem odehrál kromě čtyř zápasů, které jsem musel vynechat kvůli nemoci, všechno.

Když už jsme u Vyšehradu, tak se musím zeptat na stejnojmenný oblíbený seriál. Předpokládám, že jsi ho viděl, ale spíš mě zajímá, jestli hráči Slavoje to nějak řeší, že jsou takhle známí?
Vnímali to, bavili jsme se o tom někdy. Ale že by se to tam rozebíralo nějak často? To určitě ne. Ani narážky soupeřů jsem nezaznamenal. Seriál jsem pochopitelně viděl, líbil se mi a těším se na film (úsměv).

Jsi ze západních Čech. Jaké byly tvoje fotbalové začátky?
Od pěti do čtrnácti let jsem hrál v Sokolově. Potom jsem se s rodiči přestěhoval do Prahy a rozhodoval jsem se mezi Spartou a Slavií. V těchto největších českých klubech jsem byl na zkoušce, ale protože to na mě udělalo větší dojem ve Slavii, tak jsem se rozhodl pro ni. Ale celých šest let jsem byl ve Slavii pouze na hostování. A když jsem se pak ve dvaceti vracel domů, tak to bylo srandovní. Šest let jsem tam nehrál, ale pořád jsem patřil sokolovskému Baníku. No, a po jedné druholigové sezóně jsem přišel tady do Karviné.

Řekl jsi, že na tebe Slavia udělala větší dojem. To už bylo v době podpory z Číny?
Zažil jsem ještě období, kdy se Slavii absolutně nedařilo a potom se to s příchodem čínského investora celé otočilo k lepšímu.


Jak velký životní skok bylo pro tebe stěhování přes celou republiku?
Životní ani ne, Sokolov a Karviná jsou podobná města. Spíš to byl sportovní skok a rozdíl mezi první a druhou ligou. Zpočátku jsem si myslel, že to všechno půjde samo nebo lehce. Jenže ta konkurence tady byla a je. Možná proto to takhle dopadlo, že jsem tady toho moc neodehrál.

Dá se říct, že ti ta hostování pomohla?
Myslím si, že určitě. Hlavně to jaro ve Vyšehradě. Vyčistil jsem si hlavu, byl jsem doma v Praze. Možná jsem tady trochu stagnoval, bylo to pro mě těžké a hostování byl dobrý krok. O to víc si teď užívám a hlavně jsem rád, že mi trenér Weber dává šanci. Rád bych mu svou důvěru splatil i nějakým gólem či asistencí, aby to vedlo k vítězství.

Další pokus budeš mít dnes proti Teplicím. Po sedmi kolech jsme na třech bodech, takže vnímáš tento zápas jako klíčový pro další vývoj podzimu?
Souhlasím. Není ideální mít po tolika zápasech jen tři body za tři remízy. Na druhou stranu jsme hráli s těžkými soupeři a se Slavií jsme uhráli bod. Tam jsme si fakt sáhli na dno se silami a hráli fakt dobře. Naopak k zápasům s Pardubicemi, Hradcem a Zlínem bych se už vracet nechtěl.

Co ty a volný čas? Sleduješ v televizi sport? Komu fandíš?
Nejraději sportuju aktivně a na televizi se moc nedívám, ale samozřejmě sleduju fotbal. Ostatní sporty mě moc neberou, spíš až potom vyvrcholení sezóny v podobě play off – NHL, NBA. Od malička fandím Barceloně a ví se o mně, že mám rád Messiho. Takže od této sezóny budu přát i PSG (úsměv).
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo