Generální partner
Světlý režim
16. únor 2024

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

Dominiku, čeká nás náročný vstup do jara – dnes hrajeme proti Spartě, ve středu dohrávku s Pardubicemi a příští neděli se Slavií. Jaké z toho máš pocity?
Hrajeme třikrát doma, z toho dvakrát proti pražským „S“, které mají obrovskou kvalitu a téměř neomezené finanční prostředky oproti ostatním týmům v lize. Víme, že nás čekají nesmírně těžké zápasy a mezi nimi ještě Pardubice, což je z pohledu boje o záchranu velice důležité utkání. Bude to náročný týden, ale kvůli tomu hrajeme fotbal. Těšíme se na to a myslím si, že jsme po zimní přípravě dobře nachystaní.

Souhlasíš s tím, že Sparta se Slavií se nedají porážet pravidelně, ale občas jim jde sebrat nějaký bod? A bude to zrovna nás případ?
Všichni bychom samozřejmě byli moc rádi, kdyby se to podařilo. Ale ta mužstva mají tak velkou kvalitu, že v obou utkáních určitě nebudeme favorité. Musíme do toho dát všechno, makat na maximum a mít i trochu štěstí, to proti takovým týmům potřebujete.

V čem vidíš, jako bývalý Sparťan, největší přednosti našeho dnešního soupeře?
Sparta se od příchodu trenéra Priskeho extrémně posunula. Nastolená systémová práce se okamžitě projevila ziskem titulu po mnoha letech. Celkový servis pro tým, smysl pro detail a veliký profesionalismus všech lidí – je něco neskutečného. Mluvit o největší přednosti není snadné, když na každém postu mají obrovskou kvalitu a dokazují to každý zápas.

Je pro tebe Sparta největší český klub?
O tom se vůbec nemusíme bavit, samozřejmě!

Bude to pro tebe prestižní zápas?
Určitě. Bude to zvláštní a navíc poprvé, co se postavím proti Spartě. Těším se na všechny lidi z klubu, kteří dorazí. Opravdu jsem tam pracoval se skvělou partou a vždy je rád vidím. A dneska to bude fakt zvláštní. Můžu ale slíbit, že na hřišti udělám maximum pro to, aby konečný výsledek byl příznivý pro nás (úsměv). Ale jinak je Sparta srdcovka a budu na ni vzpomínat do konce života, i když moje působení tam asi nebylo úplně podle fotbalových představ. Spartu vždycky, když mám čas, tak si ji pustím v televizi. Jinak se na fotbal téměř vůbec nedívám. Pouze sleduji výsledky!


Prozradíš, kdo je tvým největším kamarádem z aktuální sparťanské kabiny?
Lukáš Haraslín! Jsme spolu v pravidelném kontaktu, píšeme si, viděli jsme se i na Slovensku, když jsem tam naposledy byl. Známe se dlouhé roky, máme stejného agenta. Je to strašně fajn kluk a těším se na něj. V kontaktu jsem i s dalšími, ale ne tak moc jako s Lukášem.

Nemůžu se nezeptat, co říkáš na to, jakým způsobem byl „sestřelen“ v přípravném utkání s FC Kodaň od svého reprezentačního spoluhráče Denise Vavra?
Nehledal bych v tom záměr, ale nebyl to hezký zákrok. A tím, že to byl „jen“ přípravný zápas, tak se o tom dost mluvilo a psalo. Za mě ale jasná červená karta a škoda, že se to stalo zrovna mezi spoluhráči. To je nešťastné, i když Denis má tvrdou hru v popisu práce.

Opusťme Spartu a pojďme k Polsku, konkrétně k Rakówu Czestochowa, kde jsi také působil. Jak na toto angažmá vzpomínáš?
Moje první zkušenost s polskou Ekstraklasou, moc rád na to vzpomínám. Raków byl pro mě tou dobou ještě poměrně neznámý klub. Ale podařilo se nám vyhrát pohár a v lize jsme skončili na druhém místě – zrovna v sezóně, kdy si připomínali sto let od založení! Byla to jejich první trofej a jsem moc rád, že jsem byl u toho a mohl být součástí takového klubu.

To bylo v době koronavirových opatření?
Přesně tak. To je jediná kaňka na tom všem. Až snad na poslední dvě kola mohli být fanoušci v omezeném množství na stadionech. Hodně mě to mrzí, protože Polsko je fotbalová země a ta atmosféra tam…

Jak jsi tam působil dlouho?
Nějakých čtyři nebo pět měsíců, ale s výjimkou snad jednoho pohárového utkání jsem odchytal vše. Prostě to tam bylo super!

Už jsi říkal, že na fotbal se moc v televizi nedíváš, takže jak trávíš volný čas? Co tě zajímá, co tě baví?
Dlouhé roky mě baví basketbal, NBA to je moje. Fandím Golden State Warriors už od doby, kdy tímto klubem byl draftován Stephen Curry. Zároveň jsem rád, že se mi naskytla možnost být na dvou zápasech Warriors přímo v hale. V utkání proti LA Lakers jsem viděl i LeBrona Jamese…

Takže ptát se, jestli se díváš na NBA v televizi, je asi zbytečné, že?
Pokud nemám druhý den ráno trénink, tak jsem schopný v noci vstát a sledovat zápasy. Ale zpět k otázce – jinak klasika jako PlayStation, filmy a seriály. Baví mě americká kultura okolo módy. Baví mě to sledovat, jak to řeší a prožívají.

Líbilo se ti v USA?
Moc. Byl jsem v San Franciscu a Los Angeles. Prochodil jsem to tam, co nejvíc šlo.

Jsi vůbec dovolenkový typ? Máš rád pohodu někde v teple u moře nebo bazénu, nebo naopak rád poznáváš a tím pádem si užíváš aktivní dovolenou?
Můžu obojí, rozhodně však mám rád teplo. I v zimě tedy vyhledávám destinace, kde je teplo. Důležité je, aby si člověk odpočinul a trochu zrelaxoval. I když zrovna po návratu z USA jsem se odpočinutý moc necítil (smích).
Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo