Generální partner
Světlý režim
14. září 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

Dominiku, aktuálně se celý tým nenachází v dobrém rozpoložení po třech porážkách v řadě. Máš pro ně nějaké vysvětlení?
Naše hra je od začátku soutěže podobná. V úvodních duelech jsme měli potřebné štěstí, které nás teď v posledních zápasech opustilo. Musíme se zvednout, potom přijde zlepšení. V tom je fotbal spravedlivý.

Co pro to musí celý tým udělat, aby se prolomila aktuální nepříznivá série?
Eliminovat individuální chyby a sehrát se. Stále ještě o sobě nevíme, potřebujeme vyhrávat víc osobních soubojů a sbírat odražené míče.

Shodneme se, že tým s ambicemi na postup by třikrát za sebou prohrát neměl, že?
Tři prohry jsou fakt dost. Je to ale jen o nás. Musíme se z toho dostat, vždyť sezóna je dlouhá. Na tréninku musíme makat ještě víc než doteď.

Druhá nejvyšší soutěž je nesmírně vyrovnaná, bodové rozestupy jsou minimální. Vnímáš to ze hřiště stejně, že týmy jsou na podobné úrovni?
Jo, je to tak. Náhoda to rozhodně není, protože všechny týmy mají kvalitu a opravdu může kdokoliv porazit kohokoliv. Myslím si, že F:NL bude vyrovnaná až do posledního kola. Nejde podcenit vůbec nikoho a je těžké si před každým kolem jen tipnout, kdo zrovna vyhraje.

Tipnul bys, že dnes porazíme rezervu Sparty?
Jo, to bych si tipnul (úsměv).

Jak vůbec vnímáš B-týmy ve druhé nejvyšší soutěži? Jsou víc nečitelné než ostatní celky?
To asi jo. Ale tím, že hrajeme už v pátek, tak si nemyslím, že by tady k nám přijeli s nějakými áčkovými posilami. Z vlastní zkušenosti vím, že někdy to může být i na škodu, když jde hrát za rezervu víc kluků z A-týmu. Někdy je to fakt horší, než když nastoupí sehraní kluci z béčka, kteří trénují spolu celý týden. Přesto má Sparta obrovskou kvalitu, a to ve všech kategoriích.

Momentálně má velkou kvalitu i Hradec Králové. Tvůj mateřský klub je ve FORTUNA:LIZE na skvělém třetím místě. Co na to říkáš?
Zápasy sleduju a musím říct, že z toho nejsem až tak překvapený. Tým má velkou mentální sílu a je strašně těžké proti němu hrát. To ostatně zažila Slavia hned na úvod sezóny.


Jsi s bývalými spoluhráči v kontaktu? Jak vnímají aktuální pohled na tabulku?
Ve spojení s nimi jsem. Po minulé úspěšné sezóně už si z toho dělají srandu a říkají, že chtějí do Evropy (smích). Ale ne – berou to s pokorou.

Pokud forma vydrží, tak dokážeš si představit, co se bude ve městě dít, až se otevře nový stadion?
Hlad po fotbale v Hradci je a návštěvnost po dostavbě nového stadionu bude určitě dobrá. Aktuální návštěvnost trochu samozřejmě snižuje fakt, že Votroci hrají „domácí“ zápasy v Mladé Boleslavi. Chápu ale, že někdy je pro fanoušky problém dojet devadesát kilometrů na čtvrtou nebo pátou odpolední třeba v neděli. Každopádně v Hradci Králové se na fotbal vždy chodilo. Až v posledních letech byla návštěvnost nižší kvůli zastaralému stadionu.

Jak tráví Východočech volný čas v Karviné? Co tě baví?
S přítelkyní, která si tady už našla práci, trávíme společný čas se psem v přírodě. Snažíme se také poznávat místa, kde jsme ještě nebyli. Minulý víkend jsme třeba navštívili wellness v Zámečku Petrovice – tam se nám moc líbilo!

Máš oblíbený klub, komu fandíš ve fotbale?
Od dob, kdy do Chelsea přišel Petr Čech, fandím právě tomuto londýnskému klubu (úsměv). Ale celkově sleduji fotbal a jednotlivé hráče. V televizi preferuji Premier League.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo