Generální partner
Světlý režim
26. duben 2022

ROZHOVOR Z BULLETINU - Filip Zorvan

Hráč s číslem 7 na karvinském dresu dělá fanouškům radost. Zimní posila Filip Zorvan v každém zápase svými výkony dokazuje, jak je pro tým důležitý. V rozhovoru hovoří o svém bratranci, ale také o reprezentačních spoluhráčích či oblíbeném týmu…

Filipe, jak vnímáš jako odchovanec Hradce Králové rivalitu mezi Votroky a Pardubicemi?
Rivalita tam je, ale ne tak velká jako například mezi Baníkem a třeba Opavou či Karvinou. Pardubice moc touží pokaždé Hradec porazit, ale už se jim to nepodařilo snad osm let. Naposledy v nějakém letním přáteláku (úsměv). Ať už ale mají jakoukoliv sezónu, tak se jim na Votroky dlouhodobě nedaří.

Ty osobně máš s Pardubicemi jakou bilanci?
Já s nimi snad ještě neprohrál (smích). Takže o to víc se na dnešní zápas těším.

Ovšem tento zápas má pro tebe ještě jeden význam – potkáš se v něm s rodinným příslušníkem…
…pravda! V Pardubicích hraje v útoku můj bratranec Pavel Černý. Jsme poměrně hodně v kontaktu, píšeme si a navzájem se sledujeme. Nám ani Pardubicím se moc nedaří. Doufám, že zápas i celou sezónu zvládneme, abych to pak od něj neměl v létě na talíři.

Hráli jste někdy spolu v jednom týmu?
Jo, v Hradci Králové – bylo to v sezóně, kdy Karviná spolu s Hradcem postoupila do nejvyšší soutěže, takže sezóna 2015/2016. Je do dobrý kluk, do kabiny v pohodě a pro Pardubice je dobře, že ho mají.

Patříš mezi tahouny týmu, bez tebe si ani nejde představit základní sestavu. Jak zpětně hodnotíš zimní krok v podobě přestupu k nám do Karviné?
Všechno je fajn, jsem spokojený. Hraju nejvyšší soutěž a jsem hlavně zdravý. Bohužel všechno kalí fakt, že jsme pořád poslední v tabulce a neustále honíme výsledky. Není to snadné.

Fanoušci tě kromě Hradce Králové mají asi nejvíc spjatého s Příbramí. Co říct k tomuto angažmá ve středních Čechách?
V první lize to tam bylo ještě poměrně dobré. Po sestupu špatné. Ale chci říct, že s Příbramí jsme také bodovali venku, ale doma se nám nedařilo vyhrávat a potvrzovat body z hřišť soupeřů. To je asi jediná podobnost. Protože tady v Karviné tréninkové areály, všechna hřiště, zázemí, regenerace nebo posilovna – všechno je na skvělé úrovni.


Máš za sebou i reprezentační kariéru v mládežnických výběrech. Vybavíš si nějaký zápas či soupeře, který ti utkvěl v paměti?
Pod trenérem Soukupem v kategorii U18 si vybavuji turnaj v Turecku, kde jsme narazili na domácí tým, Německo a Nizozemsko. Uhráli jsme tři remízy a vstřelil jsem tam i svůj první reprezentační gól. Celkově na ten turnaj rád vzpomínám, protože jsme byli dobrá parta. Zahrál jsem si s Patrikem Schickem nebo Kubou Janktem. Dobrá byla i kvalifikace na ME.

Co říkáš na dosavadní kariéru právě třeba tebou zmíněných Patrika Schicka s Jakubem Janktem?
Především Patrik! Ten válí, to je neskutečné! V Bundeslize má průměr gól na zápas. To nedokáže nikdo ani v české lize (smích). To je opravdu borec, a co předvádí, je skvělé.

Jste spolu v kontaktu?
Ne, nejsme. Každý máme svoje kariéry. Jasně, sledujeme se třeba na instagramu, ale jinak v kontaktu nejsme.

Tvůj oblíbený klub Real Madrid je v semifinále Ligy mistrů. Sledoval jsi napínavou odvetu proti Chelsea?
Sledoval. Dát tři góly na San Bernabéu? Klobouk dolů, protože Chelsea hrála fakt skvěle. Realu fandím od dětství. Mám oblíbený klub i Manchester United, protože v mládí jsem byl přímo na Old Trafford a to mě uchvátilo. Přiznám se, že mám rád i jejich rivala City (smích). Proč? Kvůli předváděné hře. Zdá se mi, že to je úplně jiný sport, než který děláme my!

Před pár dny jsi oslavil 26. narozeniny. Jaký dárek ti udělal největší radost?
Určitě mě nejvíce potěšil dort od manželky, který dělala s mým malým synem.

Rozhovory Rozhovory
čt 23.6. | redakce

Jaroslav Málek: Doufám, že budeme hrát dobrý fotbal

Záložník Jaroslav Málek v prvním rozhovoru vysvětluje, jaký byl hlavní důvod jeho odchodu z brněnské Líšně do Karviné. Prozradil také s kým z aktuálního kádru v minulosti hrál za jeden tým, a pochvaluje si stadion a klubové zázemí.

čt 16.6. | redakce

Jan Žídek: Nabídka z Karviné mi dávala smysl

Upřímný Jan Žídek v prvním rozhovoru pro klubový web o novém impulsu, konci v Opavě po sedmi letech a o rozhodování, proč si nakonec vybral Karvinou...

út 14.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Je tady příjemné klima, kluci jsou natěšení

Spokojenost a pozitivní pocity sálaly po prvním tréninku z trenéra MFK Karviná Tomáše Hejduška. V rozhovoru promluvil o nejbližším programu i novém realizačním týmu.

pá 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek: Musíme zase dělat radost fanouškům a vyhrávat doma

Během prvního rozhovoru po podpisu smlouvy bylo na novém trenérovi MFK Karviná vidět plno elánu do práce. Bývalý hráč se zkušenostmi například z Lotyšska hovořil o své náročnosti, požadavcích na hráče, ambicích, o druhé lize i fanoušcích.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo