Generální partner
Světlý režim
10. květen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

Rézo, na jaře jsi vstřelil už dva góly – stalo se tak v rozmezí pouhých čtrnácti dnů. Dá se touto optikou říct, že ti jarní část po osobní stránce vychází?
Myslím, že ano. A kromě zápasu v Opavě nám jaro vychází i po týmové stránce. Doufám, že zbývajících pět utkání zvládneme. Je paradoxní, že přestože jsem levák, tak jeden gól jsem vstřelil pravačkou a druhý hlavou (úsměv). Oba góly byly důležité, protože v té chvíli jsme prohrávali. V Táborsku jsme nakonec zvítězili, na půdě béčka Sparty jsme aspoň brali bod, ale při troše štěstí se nám mohlo podařit i vyhrát.

Před tímto kolem jste se spoluhráči drželi první místo v tabulce o bod před Líšní. Náskok však mohl být vyšší, že ano?
Je to velká škoda, soupeři nám svými výsledky nahráli a my toho nevyužili. Mohli jsme si vytvořit bodový polštář, ale nepodařilo se. Mrzí nás to.

S většinou týmů z první poloviny tabulky máme lepší vzájemné zápasy. To také může hrát roli při vyrovnanosti celé soutěže, ne?
To je pravda. Obecně nám zápasy s týmy, které se pohybují nahoře, vycházejí a se spodkem tabulky moc ne. Ale máme všechno ve vlastních rukou.

Na svém kontě máš 67 ligových startů. Pošilháváš po „magické“ stovce?
Nad tím jsem úplně nepřemýšlel, aktuálně se soustředím na jiné věci. Ale každopádně by to jednou bylo hezké, to určitě.

Dnes hostíme Prostějov, na který nemáme z podzimu příliš dobré vzpomínky. Vybavíš si porážku 1:2 z nastaveného času?
Nebyl to úplně povedený zápas. Stejně tak třeba v Chrudimi. Jenže v domácím prostředí jsme Chrudim porazili a já pevně věřím, že něco podobného se nám povede i teď s Prostějovem.

Pojďme k tobě – v kolika letech jsi začal s fotbalem?
Ve čtyřech nebo pěti letech u nás v Uherském Brodě. Pak jsem se přes Zlín a Sigmu dostal na Slovácko, kde jsem byl v mládeži a poprvé i nakouknul do ligy.


Takže k týmu z Uherského Hradiště máš největší vztah?
Určitě! Cítím se tam jako doma, vždyť do Brodu to mám deset patnáct minut. Navíc přítelkyně je z Uherského Hradiště.

Když už jsme u Slovácka, tak se chci zeptat na to, co říkáš na jejich letošní sezónu.
Není jednoduché navazovat na úspěchy z minulých sezón, ale zvládají to. Věřím, že mají na to, aby znovu uhráli to kýžené čtvrté místo. Kluky znám, sílu a kvalitu na to určitě mají.

V čem podle tebe tkví kouzlo tohoto týmu? V posledních dvou sezónách skončilo vždy čtvrté a získalo i pohár.
Zkušenostmi a tím, jak jsou dlouho pospolu. Plus nesmím zapomenout na trenéra Svědíka. Slovácko je takový rodinný klub z nejmenšího města v nejvyšší soutěži. Na každého musí dýchnout jejich specifická atmosféra.

Uprostřed týdne bylo oznámeno, že kapitán týmu a bývalý český reprezentant Michal Kadlec bude dál pokračovat v aktivní kariéře. Co na to říkáš?
Musím říct, že by pro Slovácko byla rána, kdyby nepokračoval. Výkonnost na to má a jestli mu drží zdraví, tak není o čem. To samé Milan Petržela, který bude mít v červnu čtyřicáté narozeniny a pořád patří na hřišti mezi nejrychlejší. Dokud takoví kluci můžou hrát, tak ať hrají. Byla by škoda pro celý fotbal, kdyby skončili.

Teď mě tak napadá, jestli tě neláká si zahrát v příští sezóně proti Slovácku…
…jako soupeř jsem tam nikdy nehrál. Bylo by to fajn.

Jsi Moravák, nabízí se tedy: víno nebo pivo?
Vodu (smích).

Je před námi poslední měsíc sezóny obou profesionálních soutěží. Zkus si tipnout, jak podle tebe dopadne F:L?
Nevím proč, ale titul přeju Spartě. Spadne asi Zlín, vypadá zatím nejhůř. A baráž? Ač bych chtěl, aby to Pardubice zvládly, tak asi Východočeši a pak Zbrojovka.
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo