Generální partner
Světlý režim
26. duben 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

Jardo, po dvaadvaceti kolech máš na svém kontě šest gólů a pět asistencí. Vypadá to hezky, že?
Jo. Potřeboval jsem se trochu aklimatizovat a na jaře se mi docela daří. Daří se nám všem! Věřím, že to bude dál pokračovat, abychom postoupili.

Je plusem, že trenéři příliš nerotují sestavou?
Za mě je hlavním důvodem to, že v létě se tady tvořil nový tým – vůbec jsme se neznali. Každý zápas, který hrajeme pospolu, nám pomáhá a určitě je to vidět. A všímám si, že si budujeme respekt u soupeřů.

Které z dosavadních utkání považuješ za nejvydařenější?
Řekl bych, že po utkání v Chrudimi nám pomohla reprezentační přestávka a po ní jsme odehráli velice slušný, a nakonec vítězný, duel v Líšni. Tam se to překlopilo zase poměrně do pozitivna. A samozřejmě musím zmínit i pětigólový vítězný zápas s Duklou.

Zastavme se právě u Líšně, kterou jsi zmínil a kterou dnes hostíme. Je to tvoje srdcovka?
Jednoznačně! Vděčím tomuto klubu za hodně. Skvělý skromný klub s příkladným chováním k hráčům. Výborný trenér Valachovič, díky němuž jsem se vykopal do druhé ligy na Žižkov. Pak jsem udělal velkou chybu, když jsem odešel kvůli tomu, že neplatili. Následně totiž přišel trenér Trpišovský.

Zdá se mi to, nebo tě to pořád takhle zpětně mrzí?
Moc mě to mrzí. Byla to velká chyba, protože právě trenér Trpišovský, kterého jsem zažil jen v přípravě, celý klub nakopl a plno hráčů se následně dostalo do nejvyšší soutěže.


Jaké je kouzlo tohoto skromného klubu z předměstí Brna?
Asi v soudržnosti a mladých hráčích, kteří se chtějí ve skromných podmínkách posunout fotbalově. I lidé jsou tam skromní a jsou nesmírně hrdí na to, že mohou hrát druhou ligu. Jejich béčko asi postoupí do divize, což je zajímavé v kontextu s tím, že před několika lety A-tým hrával tuto soutěž. Zvedlo se to tam neskutečně a mají být oprávněně na co pyšní. Málem jsem si tam zahrál baráž, Líšeň byla domluvená s městem, že v případě postupu bychom hráli v Brně na Srbské, kde sídlí Zbrojovka.

Líšeň se netají tím, že je poloprofesionální klub, hráči chodí do práce nebo studují. Můžeš přiblížit, jak to funguje?
V týdenním mikrocyklu je o jeden trénink méně. Někteří kluci pracují, řekl bych tak šest nebo sedm z aktuálního kádru. Jiní chodí po brigádách nebo právě studují. Dá se říct, že tréninkový proces je podobný, akorát trénují odpoledne.

Tobě se nestýská po práci? Hodně toho bylo po tvém příchodu do Karviné napsáno, že jsi rozvážel ovoce a zeleninu…
…první dva roky to bylo super. Jsem hodně hyperaktivní, nevadilo mi to a měl jsem režim a nebyl čas na blbosti, jako dělají někteří jiní hráči, kteří mají hodně volného času. Ovšem ve třetí sezóně v Líšni přišel zlom a už jsem z toho byl unavený. Být profíkem je super - je to hezký život (smích).

Proč se Líšni přezdívá Marvani?
Dobrá otázka (smích). Párkrát s námi autobusem jeli starší fanoušci a pamatuju si, že nám to do mikrofonu vysvětlovali. Já to ale nepochopil. Snad možná kvůli nějaké nadpřirozené bytosti. Já to fakt přesně nevím (opět smích).

Stále platí tvoje velké přání zahrát si někdy nejvyšší soutěž?
Když už jsem tady, tak jo (úsměv). Navíc, když si píšu s bývalými spoluhráči nejen z Líšně, tak říkají: „Kdo jiný, než Karviná by měl postoupit?“ Je to ale těžké. Příbram vede, nahoru šplhá Dukla. Ale doufám, že to zvládneme. Byl bych vděčný za jakýkoliv zápas ve FORTUNA:LIZE.

Koho ve zbývajících kolech považuješ za největšího soupeře?
Určitě Příbram. Ale říká to i trenér – musíme se hlavně dívat sami na sebe, a když zvládneme zbývající kola, tak postoupíme my.
Rozhovory Rozhovory
st 7.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adeleke Akinyemi

Poslední tři zápasy = pět gólů! Reference na to, že Adeleke Akinola Akinyemi je gólový zabiják, nebyly liché. Čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník se jen potřeboval aklimatizovat. V rozhovoru promluvil o své aktuální formě, rodné Nigérii i klubech, kde působil. Hovořil také o gólu do sítě slavného Girondins de Bordeaux…

so 3.6. | redakce

Tomáš Hejdušek po úspěšné sezóně: V zimě jsme tým vhodně doplnili a okysličili

Ve velkém hodnotícím posezónním rozhovoru úspěšný kouč MFK Karviná Tomáš Hejdušek mluví o povedené sezóně, o zimních změnách, které se nakonec ukázaly jako klíčové, o radosti z postupu, dvou individuálních trofejích, mladých hráčích, klubu jako celku a nastínil i plány do nové sezóny – po roce opět prvoligové.

st 10.5. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jakub Rezek

Jakub Rezek prožívá plodné období, jelikož v dubnových zápasech vstřelil důležité dva góly, které pomohly k zisku čtyř venkovních bodů. V rozhovoru hovoří o svých začátcích a především o Slovácku, které bylo až do léta 2022 před odchodem do Karviné jeho kmenovým klubem. Karvinská „jedenáctka“ si rovněž zatipovala, jak dopadne nejvyšší soutěž…

st 26.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Málek

Nejlepší střelec MFK a zároveň nejproduktivnější hráč Jaroslav Málek se těší na dnešní duel proti „své“ Líšni. Ostatně v rozhovoru o tomto skromném klubu z jihomoravské metropole hovoří moc hezky. V rozhovoru také přiznal, že i s odstupem několika let stále lituje odchodu z Žižkova. Proč? To si přečtěte…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo