Generální partner
Světlý režim
28. listopad 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Jaroslav Svozil

Stoper Jaroslav Svozil přišel v létě z Ostravy. V rozhovoru promluvil i o svých dalších angažmá, o tradici během vítězného pokřiku a zmínil i několik bývalých či současných spoluhráčů, na které nedá dopustit. Řeč ale přišla i na blížící se Vánoce…

Jardo, s odstupem pár měsíců – považuješ přestup k nám za dobrý krok?
Jo, určitě. Jsem spokojený a šťastný. Akorát by to chtělo víc bodů, ale takový je fotbal.

Zbývají čtyři zápasy do konce podzimní části, ve hře je dvanáct bodů. S kolika získanými body budeš ty osobně spokojený?
Nerad říkám nějaké číslo. Ale každý bod je dobrý a na konci sezóny se určitě bude počítat. Teď nás čeká Sigma, s kterou nemáme vůbec dobrou bilanci, dokonce posledních šest zápasů s ní Karviná prohrála. Každopádně to chce pár bodů urvat, hrajeme dvakrát s mančafty, které jsou okolo nás, ale také s dvěma, které jsou nahoře v tabulce. Liga je extrémně vyrovnaná a my potřebujeme něco urvat hlavně v domácím prostředí.

Zmínil jsi už negativní bilanci se Sigmou (0-3-9). Čím si to vysvětluješ?
Ve fotbale to tak je – jsou týmy, na které vám to jde, a naopak vůbec nejde. Je nejvyšší čas to dnes zlomit a urvat vítězství.

Jaké máš vzpomínky na Sigmu, jejíž jsi odchovanec? Překvapilo mě, že máš v hanáckém dresu na kontě jen osm prvoligových startů.
Prošel jsem téměř celou mládeží Sigmy a vzpomínám na to moc rád. Sice jsem odchovanec Nových Sadů, ale brzy jsem přešel do Sigmy, na kterou vzpomínám jen v tom nejlepším. Potkal jsem se tam se spoustou fajn lidí a výborných fotbalistů. Čekal jsem ve svých dvaceti letech, že budu hrát všechny zápasy. Měl jsem velká očekávání, ale musel jsem si projít druhou ligou a nějakou pozici v prvoligovém fotbale si vybojovat.

Nějaký čas jsi působil ve Znojmě s Pavlem Dreksou, který patřil před několika lety ke klíčovým hráčům Karviné. Jste spolu v kontaktu, když aktuálně hraje na Kypru?
Poslední dobou ne, čas rychle plyne. Ale v kariéře mi hodně pomohl a jsem rád, že jsem ho potkal a zahrál si s ním.

Jaký máš názor na aktuální situaci ve Znojmě, které se vydalo „zahraniční cestou“ a po podzimu je páté ve třetí lize?
Když jsem ze Znojma odcházel, tak končil majitel i sportovní ředitel a byl jsem zvědavý, jak se s tím vypořádají. Mají krásný stadion, ale jestli takhle nastolená cesta je správná? Nevím, to ukáže až čas.

Oblékal jsi i dres Opavy, odkud jsi přestoupil k úhlavnímu nepříteli do Ostravy. Neměl jsi obavy z reakce fanoušků obou táborů?
Obavami bych to asi nenazýval (úsměv). Ale nějaké reakce byly, to k tomu asi patří! Do Baníku jsem chtěl přestoupit, protože Baník má velký zvuk. Ale na Opavu také vzpomínám moc rád – strávil jsem tam dva a půl roku. Podařilo se nám postoupit do ligy, vše fungovalo, lidé chodili. Byla tam super parta, ale pak jsem chtěl jít výš. A přestup do Ostravy hodnotím jako správný a vydařený krok.


Před třemi týdny jsme hráli slezské derby a Baník v Karviné zvítězil. Souhlasíš s odstupem času, že to nakonec bylo zasloužené vítězství hostů?
Jo, určitě. Bavil jsem se i s klukama z Ostravy a říkali mi, že odehráli jedno z nejlepších utkání za poslední dobu. Po zhlédnutí videa mě jen mrzí, že jsme za stavu 1:0 neproměnili gólovku. Kdybychom odskočili na dvougólový rozdíl, tak by to Baník asi položilo. Ale opak byl pravdou, během devíti minut jsme třikrát inkasovali a hosté vyhráli zaslouženě.

Na které své bývalé spoluhráče ze všech angažmá nedáš dopustit?
Těch je dost (úsměv). Určitě to jsou kluci z Baníku jako Nemanja Kuzmanović – za toho bych dal klidně ruku do ohně. Dále pak Jirka Klíma, spolu jsme dokonce byli ještě ve Znojmě, Honza Laštůvka, Filip Kaloč, David Lischka. Pak to jsou kluci, kteří jsou tady v Karviné – Lukáš Budínský, Jirka Fleišman, Martin Doležal. Fajn kluci jsou také Lukáš Kalvach z Plzně nebo Petr Ševčík ze Slavie. Nechci fakt na nikoho zapomenout.

Slušný výběr…
… a takhle bych mohl pokračovat dál. Mám rád srandu a fajn lidi. A těch je ve fotbale dost!

Sranda také je rozhazování prádla během vítězného pokřiku v kabině. Kdy jsi to začal praktikovat?
Nevím přesně, ale v Ostravě jsme vyhráli nějaký zápas – bylo to fakt spontánní. Začalo to jedním kusem oblečení, které jsme po sobě hodili s Patriziem Stronatim, no a pak už to začalo létat všechno (smích). V té době se nám dařilo a udělala se z toho tradice.

V karvinské kabině tohle nebylo, ale rychle se to ujalo. Po výhře v Plzni, kde jsi nemohl hrát kvůli kartám, na to spoluhráči nezapomněli.
Vzpomněli si, fajn. Je sranda, když vám smradlavé a špinavé trenky přiletí na hlavu (úsměv). Jsem moc rád, že tam kluci vyhráli. Získali jsme na západě Čech důležité a klíčové body.

Za měsíc jsou tady Vánoce. Jak je strávíš a máš už nakoupené dárky?
Dárky už skoro máme, protože manželka je v tomhle zkušená. Vánoce mám rád v rodinném kruhu, budeme v Ostravě a potom se přesuneme domů do Olomouce. Bude pohoda, pohádky. Těším se na to i kvůli malé dceři, která má dva a půl roku a vnímá to. Lepili jsme už i nějaké obrázky pro Ježíška. Moc se těším.
Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo