Generální partner
Světlý režim
8. březen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

V prosinci jsi řekl, že zimní příprava budou galeje. Bylo tomu tak doopravdy?
Asi to mohlo být i horší (úsměv). Ale náročné a dlouhé období to bylo! Poslední roky jsem zažil dva týdny těžkých tréninků s nabíráním kondice a potom se už ladily herní věci. Teď to kvůli pozdějšímu startu bylo samozřejmě delší a nepříjemnější. Doufám však, že jsme připraveni a ukážeme to hned dneska proti Příbrami v prvním zápase.

Co je pro tebe nejhorší na zimní přípravě?
Asi umělá tráva, i když tady u hlavního stadionu je mnohem kvalitnější než na Kovoně, a běhy bez balónu – ty ale nebaví nikoho.

V prvním přípravném utkání jsi vyběhl s třiadvacítkou na zádech, tedy s číslem, které k tobě v MFK neodmyslitelně patří. Věděl jsi hned, že si jej po podzimním odchodu Adama Krčíka vezmeš zpátky?
Hned ne, ale když Adam odešel a zrovna toto číslo se uvolnilo, tak jsem si ho vzal. Že bych na to ale nějak tlačil? To určitě ne. Ale jsem rád, že ho mám. Hrál jsem s ním potom i v Mladé Boleslavi a především je to i den narození mojí přítelkyně…

…nyní už snoubenky. Už máte termín svatby?
Ano, je to pravda. Na začátku ledna jsem ji požádal o ruku (úsměv). Zatím to úplně neřešíme a termín ještě nemáme. Ale už v létě bychom si chtěli místo i termín zarezervovat. Nespěcháme, stejně toho času během volna moc není. Uvidíme, v létě se rozhodneme.

Chtěl bys velkou nebo malou svatbu?
Něco mezi. Rád bych pozval co nejvíc kamarádů, ale musíme se domluvit. Určitě to ale nebude veselka pro dvě stě lidí – to by bylo moc (smích).

Na dnešního soupeře ztrácíte šest bodů. Trenér mluvil o důležitosti prvního zápasu. Jak to vnímáš ty?
Úplně stejně. Nesmíme dneska ztratit body, naopak je potřeba stáhnout náskok Příbrami. Vůbec nevím, co od Příbrami čekat. Nějaké problémy tam jsou, ale vidíte, vedou celou soutěž. Musíme se spíš dívat na sebe a řešit nás, náš výkon. Ideální by bylo začít jaro vítězstvím – to je jasné. A vůbec nejlepší by bylo, kdybychom hráli krásný fotbal a ještě vyhrávali. Ovšem prioritou budou vždy tři body.


Za týden se představíte v Jihlavě. Co se ti jako první vybaví, když se řekne Jihlava?
Samozřejmě zvládnuté záchranářské zápasy v sezónách 2017/2018 a barážová odveta o rok později. Od té doby jsem tam vlastně nebyl.

Zpět k Příbrami, kde působí nejlepší střelec soutěže, tvůj kamarád Tomáš Wágner. Už jste si volali?
Ještě ne, ale mám to v plánu (rozhovor vznikal v úterý před zápasem – pozn. aut.). V zimě byl asi nějaký čas zraněný, neviděl jsem ho v sestavě. A myslím si, že pokud by nenastoupil, tak by to bylo pro Příbram oslabení.

Pojďme si v závěru trochu zavěštit. Koho řadíš mezi spolufavority na postup a barážová místa ve F:NL?
Těžká otázka, na kterou si myslím, že budu moct odpovědět tak po třech kolech. Teď opravdu nevím, koho spolu s námi bych zařadil mezi spolufavority – ale třeba Líšeň, tu určitě.

Když půjdeme do F:L, tak se tě zeptám na mistra, přímého sestupujícího a týmy, které podle tebe budou hrát baráž. Jak to vidíš?
Je to strašně těžké takhle tipovat. Navíc nejvyšší soutěž je také extrémně vyrovnaná. Ale dobře – titul získá Slavia, přímým sestupujícím bude Zlín a baráž si zahrají Teplice s Budějovicemi. Každopádně to bude ve všech směrech ohromně napínavé a zajímavé.

Nemůže chybět i otázka na tvůj kmenový klub. Co říkáš na jarní problémy ostravského Baníku?
Snad neskončí v té skupině o záchranu. Ale je to fakt těžké. Když třikrát za sebou vyhraje, tak je zpátky ve hře i o první šestku. Rozdíly opravdu nejsou velké. Avšak díval jsem se na jejich los a přijde mi jako těžší. Baník má bohužel hodně ztrát doma, na začátku podzimu před odchodem do Karviné jsem u toho vlastně byl. Kádr mají kvalitní, ale už jde pomalu do tuhého…
Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo