Generální partner
Světlý režim
8. srpen 2023

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Kapitán Lukáš Budínský soupeře velice dobře zná, prožil tam nejlepší sezónu v kariéře. Rozhovor se točil právě kolem jeho angažmá ve městě automobilů, ale došlo i na jeho výborné spoluhráče, nové stadiony v Hradci Králové a Pardubicích, start do sezóny či zmínku k otevření krytého bazénu v Karviné a jeho vztah k plavání obecně.

Bůďo, s odstupem času – jaké máš vzpomínky na angažmá v Mladé Boleslavi ze sezón 2019/2020 a 2020/2021?
Pěkné! Zažil jsem tam svou nejúspěšnější sezónu v lize – podařilo se mi během ní vstřelit třináct gólů nebo si zahrát v pohárové Evropě. Byly to opravdu moc fajn sezóny.

Stále jsi s někým z klubu v kontaktu?
Teď už právě ani moc ne. Občas si s někým napíšu, ale není to nic velkého.

V Boleslavi tě vedl Jozef Weber, který aktuálně působí v Hradci Králové. S Votroky sice hrajeme až ve druhé polovině října, ale přesto – těšíš se na setkání?
Jo, těším. Něco jsme spolu zažili a bude to pro mě určitě trochu speciálnější.

Kdybys měl porovnat kádr z tvého působení v Mladé Boleslavi a ten současný, který je podle tebe silnější?
Porovnávat se to úplně nedá. Já jsem tam hrál s takovými hráči jako Nikolaj Komličenko, Muris Mešanović nebo Pavel Bucha – to byl opravdu hodně kvalitní kádr a možná i proto jsme hráli evropské poháry (úsměv). I když je pravdou, že si to kluci vykopali sezónu před tím, než jsem přestoupil a rovnou naskočil do pohárů.

Zmínit musíme i Marka Matějovského. Do kolika let bude podle tebe hrát na nejvyšší úrovni?
Mára je pořád fantastický a bude hrát do doby, než ho fotbal přestane bavit.

Na kvalitní spoluhráče v pokročilém věku máš štěstí – s Pepou Jindřiškem jsi hrál v Bohemce, v Boleslavi s již zmíněným Markem Matějovským, s Janem Laštůvkou v Baníku a tady v Karviné s Michalem Papadopulosem…
…v Bohemce v té době byl ještě i Marek Nikl. Jsem vděčný za to, že jsem si stihl s nimi zahrát. Podívejte třeba na Pepu Jindřiška, který nastoupil teďka za Bohemku v předkole Evropské Konferenční ligy. Za oddanost fotbalu a celkově tu práci si to zaslouží.

Už jsem zmínil Michala Papadopulose, tak se musím zeptat, co říkáš na jeho novou úlohu, kdy rozšířil realizační tým?
To je jenom dobře. Pracuje s našimi útočníky a může jim jenom pomoct. Jinak se nic nezměnilo, vykat mu nemusíme (smích).

Mladá Boleslav v minulém kole dotáhla doma dvoubrankovou ztrátu i v deseti lidech a urvala nakonec s Libercem cenný bod. Ukázalo to sílu týmu nového trenéra Marka Kuliče?
Síla tam je bezesporu, když téměř ztracený zápas zvrátili a remizovali. Z prvních dvou kol urvali čtyři body, když v prvním zápase, který také hráli doma, porazili Jablonec. Dnešní zápas bude určitě náročný.

Příští týden se představíme na novém stadionu v Pardubicích, Hradec Králové otevírá stadion dnes. Jak se díváš na zbrusu nové stadiony v těchto dvou východočeských městech?
To je super. Už jen kvůli lidem a celkové divácké návštěvě. Celkově si myslím, že zájem o fotbal se u nás zvedá a nové stadiony tomu samozřejmě pomáhají. I nám by to snad mělo pomoct – je rozdíl hrát před zaplněnými tribunami v Pardubicích, než před prázdným Ďolíčkem. Těším se do Pardubic!

Po dvou odehraných kolech máme tři body. Jak hodnotíš vstup do sezóny?
Začali jsme domácí důležitou výhrou nad Zlínem a je škoda, že se nám nepovedlo z Olomouce přivézt třeba bod. Ale celkově ten vstup do nové sezóny hodnotím pozitivně. Musíme se dívat dopředu, zvládnout dnešní zápas s Boleslaví a potěšit fanoušky. Bude důležité doma celkově pravidelně bodovat. Na vlastním stadionu musíme být úspěšní a hlavně silnější!

Ve středu se v Karviné po dvou a půl letech rekonstrukce otevřel krytý bazén. V rámci promo videa jsi měl s celým týmem možnost si ho vyzkoušet pár týdnů před slavnostním otevřením. Jak se ti to tam líbilo?
Hezké! Je vidět, že za tím je hodně práce. Moc dobře si pamatuju původní bazén. To se s aktuální podobou nedá vůbec srovnat. Pro všechny návštěvníky to bude určitě super, je to krok dopředu.

Co ty a plavání?
Baví mě plavat. V Ostravě bydlím vedle plaveckého bazénu, takže občas si zajdu zaplavat. Ale baví mě i tobogány.

Na dovolené preferuješ moře, nebo ti stačí lehátko u bazénu?
Určitě koupání v moři, do bazénu můžu jít kdekoliv tady u nás. Ale na dovolené spíš hodně cestujeme…

Oblíbenou destinaci máš?
Letos i minulý rok jsme byli na Krétě, vždy na jiné části ostrova. Řecko se mi líbí. Několikrát jsem byl i v Egyptě. Ale vyloženě oblíbenou destinaci asi nemám.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo