Generální partner
Světlý režim
1. září 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

Matěji, mrzí tě, že nemůžeš dnes proti Slavii nastoupit?
Ano, mrzí. Chtěl jsem se proti svému klubu ukázat, ale chápu to.

Jsi se svým kmenovým klubem v pravidelném kontaktu?
Po každém zápase jsem ve spojení s panem Beránkem, což je jeden z šéftrenérů. Různě to probíráme, poradí mi nějaké věci atd.

Ve Slavii jsi od patnácti let. Jak těžký krok byl odejít z Karviné do hlavního města?
Zpočátku jsem byl na vážkách, ale zpětně toho určitě nelituji. Vím, že o mě Slavia měla zájem. Byl to dobrý krok, určitě jo.

Jaké byly první měsíce v novém prostředí?
Náročné, těžké. Kluci mě zpočátku mezi sebe moc nebrali (úsměv). Navíc se mi příliš nedařilo. O to víc jsem na sobě musel makat, přidávat si před nebo po tréninku, a postupem času se to zlepšilo a do kolektivu jsem zapadl.

Chápu správně, že šlo ze strany tvých nových spoluhráčů o typické narážky „náplava v Praze“ a podobně?
Přesně tak (smích). Bylo to opravdu náročné, navíc i cestování na trénink nebylo nic moc. Z internátu, vlastně rovnou ze školy, jsme denně dojížděli do Horních Počernic na trénink. Každý den hodina cesty tam a hodina zpátky. Denní program byl jednoduchý – intr, škola, intr, trénink, intr a o víkendu samozřejmě zápas.

Vybavíš si, kdy si tě vyžádal trenér Trpišovský do tréninkového procesu s A-týmem?
Přesně si to nevybavím, ale zhruba dva až tři měsíce před debutem ve FORTUNA:LIZE. To bylo ve druhé polovině listopadu minulého roku. Zahrál jsem si jedenáct minut v Opavě. Věděl jsem, že na to utkání budu v nominaci. Navíc kluci pořád navyšovali skóre a já doufal, že mě pan trenér Trpišovský na hřiště pošle – povedlo se a nakonec jsme vyhráli 6:0.

S jakými pocity jsi odcházel ze hřiště?
Myslím, že se mi to celkem podařilo a moc jsem si to užil. Měl jsem tam sice jednu ztrátu, kterou jsem ale hned napravil.

Máš za sebou ale i start v Evropské lize…
…jo, nastoupil jsem na posledních devět minut na hřišti Leverkusenu. Tajně jsem doufal, že by těch minut mohlo být více, ale i tak jsem za to strašně rád.

Když už vzpomínáme, tak musíme zmínit, že před odchodem do Slavie jsi v sezóně 2016/2017 nasázel v žákovské lize za MFK v kategorii U14 neuvěřitelných 47 gólů!
To byla jízda. Neskutečně jsem si to spolu se spoluhráči užíval. Byli jsme výborný ročník, výborná parta…Skončili jsme druzí za Sigmou Olomouc!

Vybavuji si kvarteto Jurásek, Jurčák, Molitorisz, Fukala. Sedí to?
Přesně tak. Je škoda, že jsme se rozdělili. Ale Oliver, Matyáš i Roman jsou stále tady v Karviné a jsme pořád v kontaktu. Potkáváme se, píšeme si. Zrovna minulý týden jsem byl s Romanem Fukalou, který je momentálně zraněný, na zápase devatenáctky proti Zlínu.

V pondělí oslavíš osmnácté narozeniny. Co si přeješ?
Nejsem náročný. Bude to znít jako klišé, ale hlavně zdraví (úsměv).

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo