Generální partner
Světlý režim
13. duben 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

Petře, když se řekne FC Viktoria Plzeň, co se vám vybaví?
Podstatná část mojí kariéry, prakticky největší klubové úspěchy, kterých jde v Česku docílit, zápasy proti evropským gigantům, a nesmím zapomenout ani na zážitky v partě okolo Pavla Horvátha. Co tam se dělo…(smích).

Parta v kabině dělala hodně, že?
Zažili jsme tolik srandy, vymýšleli tolik, s prominutím, hovadin. Každému bych to přál zažít. Sám jsem do toho „zvěřince“ přišel v roce 2012. Zažil jsem dobré party, ale toto bylo něco úplně jiného, neskutečného. Sám jsem nevěděl, jak se chovat. Bylo to úplně jiné. 

V čem?
Kluci si dělali srandu úplně ze všeho. Někdy jsem opravdu nevěděl, jak reagovat. To samé na tréninku. Jasně, byl tam respekt k autoritám, když bylo potřeba zabrat na tréninku, nebo bylo den před zápasem. Když ale byla příležitost udělat srandu, tak to bylo něco (úsměv). 

Čím si vysvětlujete, že se Viktorka stala z provinčního klubu takovým gigantem?
Nebyl jsem úplně u přerodu, ale myslím si, že se tak stalo s příchodem trenéra Pavla Vrby. Začal si tam stahovat fotbalisty, které znal a důvěřoval jim. Tím se nastartovala nová éra klubu pod vedením majitele pana Paclíka, šéfa klubu pana Šádka a trenéra Vrby společně s Horvim a Davidem Limberským. Byly to neskutečné roky, de facto se pořád jen vyhrávalo.

Na západě Čech jste zažil spoustu velkých zápasů v Lize mistrů i Evropské lize. Dokážete však vybrat ten největší zápas nebo tým, který na vás udělal největší dojem?
To je ohromně těžké. Vzpomínám, jaký kartáč jsme dostali třeba v Allianz Areně proti Bayernu. Hráli jsme proti opravdovým gigantům – namátkou zmíním Manchester City, Atlético Madrid, ale třeba i Lyon nebo Šachťar Doněck. Vybavuji si, že někde to byl takový hukot, že jsme si nerozuměli ani na lavičce. To je nepředstavitelné! Ale právě k Šachťaru se váže jedna moje vzpomínka.

Povídejte.
Nejprve musím říct, že lepší stadion, než byla Donbass Arena, jsem nenavštívil – opravdu krása, ten stadion neměl chybu vůbec v ničem! A to neříkám proto, že jsem ten odvetný zápas Evropské ligy odchytal a podařilo se nám postoupit do osmifinále. Každopádně byla strašná zima, hrálo se na konci února a určitě bylo pod nulou. Nechápal jsem některé fanoušky, kteří v posledních řadách seděli pouze v mikině nebo ve svetru. Až po utkání jsme se dozvěděli, že tam majitel klubu nechává fanouškům během celého zápasu puštěné vyhřívání (smích).    

Kam jste se vyloženě těšil a byl jste třeba trošičku zklamán? 
Určitě na City - do Manchesteru a vlastně celkově na Ostrovy jsem se těšil kvůli atmosféře, ale nakonec mě to celkem zklamalo. Bylo tam sice kolem čtyřiceti tisíc lidí, ale atmosféra byla komorní. To mě hodně nepříjemně překvapilo.

Musím se zeptat na trenéra Vrbu. Co říkáte na jeho relativně čerstvé angažmá v pražské Spartě?
Dostal nabídku, kterou asi těžko odmítnete. Je kvalitní trenér a Sparta je kvalitní tým. Dalo se čekat, že Spartu zvedne – a jde mu to. On ten fotbal prostě umí dělat! 

Plzeň je v letošní sezóně hodně za očekáváním. Co se podle vás s Viktorkou děje?
Nóó, těžká otázka. Ale je tam evidentní přerod v mančaftu, vždyť tam zbyli snad jen Limba s Honzou Kovaříkem a Honzou Kopicem. Myslím si ale, že i my jsme trochu přispěli k té jejich nepohodě. Na začátku prosince jsme ve Štruncových sadech zvítězili 1:0, podali jsme výborný kompaktní výkon. Takže to je ještě víc srazilo, ale myslím si, že už se pomalu Viktorka zvedá. Nyní však byli kluci v karanténě a bude zajímavé sledovat, jak se to na nich projeví. Nikdo nemůže vědět, co to s nimi udělá.

Jaký zápas dnes očekáváte?
Hodně zajímavý. Oni určitě půjdou za vítězstvím. My budeme muset opět hrát kompaktně a snažit se také o výhru. Věřím, že nezalezeme a nebudeme čekat, co Plzeň vymyslí.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo