Generální partner
Světlý režim
9. březen 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - RÓBERT MAZÁŇ

Levý bek Róbert Mazáň má teprve sedmadvacet let, ale stihl si už zahrát jednu z nejlepších lig světa (španělská La Liga) a působil i na Kanárských ostrovech či v Benátkách - prostě destinace snů nejen pro turisty, ale i fotbalisty…

Róberte, po příchodu z Mladé Boleslavi jste nastoupil do všech tří zápasů v základní sestavě. Asi si zatím nemůžete na nic stěžovat, že?
Je to přesně tak. První dva duely jsem odehrál celé, ten poslední mi bohužel nevyšel podle představ. Uvědomuji si, že v Boleslavi nebyl můj výkon vůbec dobrý, asi nejhorší za poslední dobu. Jsem z toho zklamaný, ale snad už příští zápas bude lepší. Zrovna návrat do Mladé Boleslavi jsem si představoval herně i výsledkově úplně jinak. 

Trenér vás střídal už o přestávce. Čekal jste, že udělá hned tři změny?
Ptal se mě, jak se cítím. Řekl jsem mu, že hrozně. Proto nebylo co řešit. První poločas byl z naší strany celkově hrozný. Boleslav byla ve všech parametrech lepší.  

Pocházíte z Trenčína. Sledujete místní AS?
No jasně, na sociálních sítích je aktivně sleduji. Zajímá mě stále, jak se jim daří. Navíc tam finišuje stavba nového stadionu, který si klub a i fanoušci zaslouží. Vždyť dlouho hráli v azylu. 

Neláká vás zahrát si někdy v budoucnu zase doma na krásném moderním stadionu?
To asi těžko, rozešli jsme se ve zlém (úsměv). Ale kdybych tam měl přijet jako soupeř, tak bych se moc těšil.  

Působil jste i v Primera Divisón, koupila vás Celta Vigo. Jak jste se do Španělska dostal?
Na evropském šampionátu do 21 let v Polsku v roce 2017 jsem odehrál dobré zápasy a všimli si mě. Přestup se ale nekonal hned v létě, ale až v zimě. Navíc tam přede mnou přišel Stanislav Lobotka, podal jim na mě dobré reference a povedlo se. 

Jaká je jedna z nejlepších fotbalových soutěží na světě?
Pochopitelně náročná, kvalita je obrovská. Hráči mají výborné podmínky i zázemí. Pokud se tam nějaký hráč dostane a drží s nimi krok, může se prosadit. Mně se to bohužel nepodařilo, dostával jsem málo příležitostí, ale nelituji toho. Byla to výborná zkušenost, za kterou jsem moc rád.

Jaký byl život ve Španělsku?
Mně se tam velmi líbilo. Mentalita místních lidí mi byla sympatická. Byli pohodoví, uvolnění . Víc si život užívají a méně se stresují. Mají to prostě v sobě, je to něco jiného než u nás nebo tady v Česku. 

Španělům se moc nechce mluvit anglicky. Předpokládám tedy, že jste se musel učit španělsky, že?
Přesně! Musel jsem se naučit. Zpočátku jsem měl jednu učitelku, Slovenku. Postupem času jsem se něco naučil a bylo to lepší a lepší. 

Z Viga jste zamířil na dvě hostování – rok jste kopal za Tenerife a půl roku v Benátkách. To jsou destinace z říše snů, ne?
Přesně tak. Na Kanárských ostrovech to byl asi můj nejlepší rok života (smích). Žít rok na Kanárech a ještě tam hrát fotbal? Pořád bylo teplo, krásné prostředí, příjemní lidé. Byl jsem tam naprosto spokojený. A Benátky? Zase úplně jiná nátura lidí. Specifické, krásné město.

Vyšlápl jste si na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide, která leží právě na ostrově Tenerife?
Ne, nebyl jsem tam. Ale měl jsem možnost zažít známý karneval v hlavním městě Santa Cruz de Tenerife. Po karnevalu v brazilském Riu je to druhý největší karneval na světě. To byla pecka!

Po fotbalové stránce to bylo jaké?
Tenerife hrálo druhou ligu a rozdíl mezi La Ligou, si myslím, není tak velký. Byl jsem překvapený, ale ta druhá liga byla na vysoké úrovni. První půlrok jsem hrával, trenér si mě vyhlédl právě v Celtě Vigo, druhý půlrok už to bylo horší. Na zápasy jsme létali, vždy den předem – do Madridu je to z Tenerife tři hodiny a potom přestup ještě jinam. Buď letadlem, nebo autobusem. Záleželo na vzdálenosti.

Ještě mi řekněte, že v Benátkách jste jezdili na lodích…
… ano (smích). Ke stadionu jsme se my i fanoušci dostali vždy po vodě. To byly zážitky…

Jak vnímáte dnešní duel? Souhlasíte s tím, že je potřeba odčinit hrubě nepovedený minulý zápas?
V Boleslavi jsme dostali facku, takový výkon se už nesmí opakovat. Všichni víme, o co s Brnem hrajeme a že se musíme hodně zlepšit.

Rozhovory Rozhovory
st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

st 31.3. | redakce

Jan Baránek: Už mi chyběl fotbalový adrenalin

Asistentem Jozefa Webera na lavičce MFK je Jan Baránek. V prvním rozhovoru přibližuje délku rozhodování, zda nabídku přijme, ale také náplň své práce. Rovněž chválí klubové zázemí a tréninkové možnosti.

ne 28.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vlasiy Sinyavskiy

Velký sympaťák, estonský reprezentant Vlasiy Sinyavskiy, mluví plynně třemi jazyky (estonsky, rusky a anglicky). Rozhovor vznikal v ruštině a nový hráč MFK s číslem 99 na dresu prozradil mnoho zajímavostí…

čt 25.3. | redakce

Jozef Weber: Rozhodoval jsem se krátce, argumenty pro návrat byly jasné

Na středeční tiskové konferenci, která proběhla online, se probralo mnoho témat. O čem všem mluvil staronový kouč Jozef Weber?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo