Generální partner
Světlý režim
26. leden 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

Romane, dva roky jste vládl střelcům ve druhé slovenské lize. Lidé si můžou myslet o druhé slovenské lize, co chtějí, ale jen tak se to každému nepodaří.
Jasně, je to jen druhá nejvyšší soutěž, ale potěší to. Vždycky jsem chtěl střílet góly a baví mě střílet góly (úsměv). Za tři sezóny ve Skalici jsem dal téměř padesát gólů. Dařilo se mi tam a byl jsem ve Skalici spokojený.

Když ovšem v létě přišla nabídka z Karviné, tak váhal jste?
K 30. červnu 2020 mi tam skončila smlouva. Měl jsem více nabídek, ale samozřejmě ta z Karviné byla na vrcholu, takže ani jsem moc neváhal. Musím se přiznat, že jsem s angažmá v naší nejvyšší soutěži už moc nepočítal (úsměv). Ale pochopitelně i zpětně mám radost, že mě trenér v létě oslovil.

Vybavujete si přesně, kdy jste před příchodem do Karviné naposledy nastoupil v české lize?
Bylo to šest let dozadu – za Slovácko, jehož jsem odchovancem, v Hradci Králové. 

Minulý týden se vstoupilo do jara porážkou 0:2 právě v Uherském Hradišti se Slováckem. Kvůli drobné nemoci jste nenastoupil. Mrzí vás to zpětně?
Neskutečně mě to mrzí, vždyť jsem v Hradišti vyrůstal. Už v létě po příchodu jsem hned hledal v termínové listině, kdy budeme hrát na Slovácku. Těšil jsem se hrozně moc, ale všechno se nějak špatně sešlo a zápas jsem nakonec sledoval pouze v televizi. Myslím si, že minimálně bod jsme uhrát měli.

V podzimní části jste převážně střídal, v základní sestavě jste se objevil pouze v zápasech v Příbrami a doma s Pardubicemi…
…beru to tak, že Michal Papadopulos je útočník číslo jedna. Já čekám na svoji šanci a poctivě trénuji. Všichni chceme hrát a ani já nejsem výjimkou. Ale chápu, že tady je mnohem větší konkurence, než jaká byla třeba na Slovensku. 

Blýskl jste se dvěma góly do sítě Jablonce a tím zachránil remízu v domácím prostředí. Co tomu zpětně říkáte?
Velice cenný bod, protože Jablonec patří k nejlepším mužstvům v české lize. Myslím si, že v té chvíli to byl pro nás zlatý bod. Když se na to dívám z osobního hlediska, tak šlo o moje typické góly – byl jsem ve správný čas na správném místě.

Něco jako kanonýr David Lafata?
Přesně tak (úsměv). Nejvíc gólů jsem střílel a pořád střílím uvnitř šestnáctky. Nic moc hezkého, ale každý gól se počítá! 

Dáváte si předsezónní cíle, kolik gólů byste chtěl vstřelit?
Ne, už ne. V minulosti ano, ale od krátkého angažmá v Třinci to už nedělám. Tam jsem si vytyčil, že bych rád nastřílel sedm gólů, ale trefil jsem se jen jednou. Takže čím víc, tím líp samozřejmě.

Bydlíte ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jste hrdý Jihomoravák?
Nám se přímo říká Bálešáci. Ano, na svůj domov nedám dopustit a nedokážu si představit, že bych bydlel jinde. Celý život bydlím ve Starém Městě.

Na závěr se přímo nabízí otázka – víno, nebo pivo?
Jsem pivař, takže pivo. Ale občas si dám i víno (smích).

Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo