Generální partner
Světlý režim
22. duben 2021

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

Vojto, cítíte se jako odchovanec Šumperka nebo Karviné, kde už jste slušných pár let?
Spíš Karviné, přeci jen už jsem tady fakt dlouho. Ale s fotbalem jsem začínal v Jiskře Rapotín, což je obec v šumperském okresu.

Na jakou sezónu v dresu MFK vzpomínáte nejraději?
Vyloženě špatná, na kterou nerad vzpomínám, nebyla žádná. Ale musím zmínit naše třetí místo v Celostátní dorostenecké lize v sezóně 2014/2015 pod trenérem Westem. A pak samozřejmě první sezónu v nejvyšší soutěži, to byla ePojisteni.cz liga.

Právě v historicky první sezóně MFK Karviná mezi elitou jste debutoval v A-týmu. Stalo se tak 20. listopadu 2016 na půdě Sparty Praha. Vybavujete si to?
Jasně, na to nejde zapomenout. Už v desáté minutě na mě ukázal trenér Weber a šel jsem na hřiště místo zraněného Tomáše Oklešťka. Nervózní jsem nebyl, ale byl to pro mě neskutečný skok, úplně něco jiného, než na co jsem byl do té chvíle zvyklý. Nervozita přišla až po zápase, kdy jsem šel poprvé na rozhovor pro noviny a televizi (smích).

Správně jste zmínil, že první šanci jste dostal za trenéra Jozefa Webera, který se před pár dny znovu vrátil na lavičku MFK. Jak jste přijal jeho návrat?
Jsem rád, že jsem ho poznal už v minulosti. Tím pádem jsem věděl, co po nás na hřišti bude chtít a jakým způsobem se asi budeme prezentovat. Podle mě je to důležité.  

Na svém kontě aktuálně máte ve čtyřiadvaceti letech 83 ligových startů a pět gólů. To není úplně špatná vizitka, ne?
Není, ale mohlo to být klidně lepší (úsměv). Brzy snad bude stovka prvoligových startů, to je hezká meta. Snad se mi to podaří.    

Jistě startů i gólů mohlo být víc. Naposledy jste vynechal domácí zápas s Plzní, protože jste ve Zlíně viděl úplně zbytečnou kartu. Mrzí vás zpětně, že jste zrovna proti Viktorii nemohl nastoupit?
To je jedno, neřeším to. Hlavně že jsme získali bod – to se počítá. 

V kabině jste poznal spoustu spoluhráčů. S kým jste doteď největší kamarádi, s kým jste si sedl úplně nejvíc?
Určitě s Ondrou Lingrem, seděli jsme vedle sebe. Ale bylo tady plno dobrých kluků. Pokud ale chcete jména, tak musím říct Dávid Guba, Honza Moravec a nemůžu zapomenout ani na Pavla Eismanna.

Co říkáte na Ondru Lingra, který po letním přestupu do Slavie patří mezi důležité hráče týmu. Jste pořád v kontaktu, vídáte se?
V kontaktu jsme, píšeme si. Osobní setkání je v této koronavirové době složitější, ale viděli jsme se samozřejmě. Lingimu to ve Slavii klape, sedlo mu to tam. Zažívá skvělé časy, krásné zápasy v Evropské lize…

V kabině se staráte o hudbu. Proč jste DJ zrovna vy? Co vám tam hraje nejčastěji?
Nějak to vyplynulo, protože sedím nejblíž repráku (smích). Vždycky se snažím klukům vyhovět, ale je to docela obtížné, protože každý poslouchá něco jiného. Takže v kabině hraje všehochuť. 

Je nějaký hudební žánr, který je v kabině zakázaný a nesmíte ho pustit?
To ne. Prostě písnička musí pro nás být chytlavá.

A ještě se musím zeptat na vítězný pokřik, kterému po odchodu Ondřeje Lingra velíte spolu s Jiřím Ciupou. Kdo vymyslel onen vítězný chorál „v Karviné se chlastá“?
Tak to těžko říct! My ho po vzoru A-týmu začali používat už v dorostu. Myslím, že tam s tím poprvé přišel Erik Puchel. Ale od kdy se takhle slaví výhra v kabině áčka, vážně vůbec netuším. Už to ale určitě bude hezká řádka let. 

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo