Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2020

Rafael Tavares v Karviné na hostování s opcí

Ofenzivní univerzál Rafael Tavares Dos Santos bude nově oblékat karvinský dres. Brazilský fotbalista je v Karviné od prvního dne přípravy, ale až nyní byl jeho transfer administrativně dotažen.

Talentovaný dvacetiletý Brazilec působil předchozí dvě sezóny v Trnavě, kde se naučil obstojně slovensky a ukázal svůj nesmírný talent. V uplynulé sezóně slovenské Fortuna ligy zasáhl do dvaadvaceti utkání, vstřelil dva góly a na čtyři přihrál. „Po odchodech Ba Louy a Lingra jsme hledali typologicky podobného hráče. Rafaela jsem několikrát viděl naživo a je to vynikající mladý fotbalista. Chce to jen trochu času a trpělivosti. Umí dát gól, a jakmile bude stoprocentně připravený, tak se v české lize určitě prosadí,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Znamená to, že kádr Karviné čítá už tři Brazilce, rozdíl je v tom, že Rafael Tavares rozumí česky. „Považuji to za nesmírnou výhodu,“ dodal na adresu dvacetiletého ofenzivního univerzála Vlk.

Talentovaný mladý hráč bude v Karviné působit formou hostování s opcí. „Je pro mě skvělé, že tady mám své dva krajany, kteří mluví stejnou řečí. Navíc z Trnavy znám Marka Janečku a Matúše Čonku, proti Filipovi Twardzikovi jsem hrál. Cítím se tady opravdu dobře, kluci mě mezi sebe přijali a cítím od nich podporu,“ řekl na úvod nového angažmá Rafael Tavares.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo