Generální partner
Světlý režim
20. prosinec 2022

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Jak hodnotí nejlepší střelec týmu podzimní část?
Po skvělém začátku rozhodl nepovedený „anglický týden“, během kterého jsme prohráli tři zápasy o jediný gól. Tam se to podle mě zlomilo a můžeme říct, že s celou podzimní částí asi nemůžeme být spokojení.

Pořád ale bylo dost kol to napravit…
…potom už to bylo hodně těžké. Možná jsme se začali bát, nevím. Ale tento klíčový faktor podle mě ovlivnil celou podzimní část. V Olomouci jsme vedli za šest minut o dva góly, následně ještě trefili tyčku a pak bum!

Na druhou stranu se konečně dařilo vyhrávat v domácím prostředí.
To je určitě pozitivní, protože poslední dvě sezóny jsme před našimi fanoušky moc nevyhrávali.

Ztráta na čelo tabulky je zanedbatelná. Souhlasíte?
Pořád je to hratelné, samozřejmě. Ztrácíme šest bodů na vedoucí Příbram, která má nového trenéra a hlavně ji hostíme v prvním jarním kole. Na barážové příčky máme tříbodové manko - je to otevřené.

Baráž je ovšem pro druholigové týmy složitá. Zatím žádný druholigový klub ve dvojzápase proti prvoligovému neuspěl.
Sílu máme! Pokud bychom hráli baráž, tak nám věřím.

Zkuste si zahrát na věštce. Kdo skončí poslední v nejvyšší soutěži a rovnou sestoupí?
Za mě to budou Pardubice. A nepomůže jim ani návrat na zrekonstruovaný stadion.Vsadil byste si na sebe, že budete nejlepším střelcem týmu v první části sezóny?
Vůbec ne, v žádném případě (úsměv). Začal jsem dobře, v prvních třech kolech jsem vstřelil dva góly. Potom jsem se zasunul do obrany a podařilo se mi vstřelit i góly ze standardních situací, které nejsou moje parketa. Jsem ale rád, že jsem aspoň trochu pomohl mužstvu.

Všechny góly jste stihl do třicáté minuty. Náhoda?
Jasně. To byla náhoda (smích)

Zmínil jste zasunutí do obrany. Jak jste to vnímal?
Mně to nevadilo. Už před sezónou jsem se o tom bavil s trenérem. Dá se říct, že v obraně se cítím lépe než na křídle. Jasně, obranná stránka není z mojí strany stoprocentní, nejsem obránce. Ale pomoct týmu do útoku z pozice beka je to pro mě snazší a vyhovuje mi to.

Na závěr podzimu dorazily po hodně dlouhé době na stadion téměř tři tisícovky fanoušků – osmifinále MOL Cupu proti Slavii táhlo. Jak jste si zápas užil?
Myslím si, že jsme si ho užili všichni včetně mě, přestože jsem už proti Slavii párkrát hrál. Škoda dvou inkasovaných gólů, přesto si troufám říct, že jsme favorita potrápili. A to je i vzhledem k obranné čtyřce, ve které nastoupili samí záložníci, úspěch. Utkání jsme v obraně zvládli slušně, ale z dlouhodobého hlediska by to takto určitě nešlo. Podobným způsobem jsme to v obraně lepili celý podzim.

Podzimní část skončila nebývale brzy. Týden po posledním zápase ve Vlašimi jste ještě hostili již zmíněnou Slavii a potom jste dostali týdenní volno, které jste jako jeden z mála využil k dovolené u moře. Bylo to plánované nebo jste se s manželkou rozhodli na poslední chvíli?
Plánovali jsme to zhruba dva měsíce předem, protože jsme věděli, že bude týden volno. Těžké ale bylo trefit se přesně do data odletu i kvůli termínu MOL Cupu. Ale vyšlo to, Egypt jsme si užili. Malého syna jsme chtěli vzít poprvé k moři a bylo to fajn. Byl šťastný a spokojený.

Na Vánoce budete doma na Slovensku?
Čeká nás cestování. Do 26. prosince jsme v Jihlavě a potom se přesuneme na Slovensko, kde se zdržíme až do začátku přípravy.Rozhovory Rozhovory
st 8.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Budínský

Lukáš Budínský platí za jednoho z klíčových hráčů týmu. Na jaře se od něj bude čekat, že potáhne tým za návratem do nejvyšší soutěže. Před startem jara má zpět své oblíbené číslo dresu, vyhlíží duel proti svému kamarádovi Tomáši Wágnerovi a navíc se na začátku ledna zasnoubil…

so 21.1. | redakce

Jiří Ciupa à la Jack Grealish: Pauza byla dostačující

S brankářem a odchovancem MFK Jiřím Ciupou byla probrána dovolená, první týden přípravy i jeho nová image...

út 17.1. | redakce

Tomáš Hejdušek po prvním tréninku: Bylo vidět, že klukům kolektiv chyběl

Po skončení první společné tréninkové jednotky roku 2023 mluvil trenér Tomáš Hejdušek mimo jiné o pozitivním nastavení hráčů, plánu na tento týden, vysvětlil příchody nových tváří a zmínil také zařazení dvou dorostenců a dvou hráčů B-týmu do tréninkového procesu prvního týmu.

pá 6.1. | redakce

Lukáš Budínský: Zimní příprava budou galeje!

V podzimní části zasáhl Lukáš Budínský do devíti duelů a po návratu do karvinského dresu zapsal tři góly a tři asistence. Aktuálně si ještě užije poslední víkend a od začátku nového týdne začne společně s ostatními hráči pracovat na kondici - zatím ještě individuálně pod dohledem sporttesterů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo