Generální partner
Světlý režim
20. prosinec 2022

Rajmund Mikuš: Na sebe bych si nevsadil, ale v obraně se cítím lépe než na křídle

Již třetí sezónu kroutí v barvách MFK Rajmund Mikuš! Zatímco v předchozích dvou prvoligových zaznamenal pouze jednu trefu, v té aktuální (druholigové) má na svém kontě čtyři přesné zásahy. Zároveň je nejlepším střelcem týmu.

Jak hodnotí nejlepší střelec týmu podzimní část?
Po skvělém začátku rozhodl nepovedený „anglický týden“, během kterého jsme prohráli tři zápasy o jediný gól. Tam se to podle mě zlomilo a můžeme říct, že s celou podzimní částí asi nemůžeme být spokojení.

Pořád ale bylo dost kol to napravit…
…potom už to bylo hodně těžké. Možná jsme se začali bát, nevím. Ale tento klíčový faktor podle mě ovlivnil celou podzimní část. V Olomouci jsme vedli za šest minut o dva góly, následně ještě trefili tyčku a pak bum!

Na druhou stranu se konečně dařilo vyhrávat v domácím prostředí.
To je určitě pozitivní, protože poslední dvě sezóny jsme před našimi fanoušky moc nevyhrávali.

Ztráta na čelo tabulky je zanedbatelná. Souhlasíte?
Pořád je to hratelné, samozřejmě. Ztrácíme šest bodů na vedoucí Příbram, která má nového trenéra a hlavně ji hostíme v prvním jarním kole. Na barážové příčky máme tříbodové manko - je to otevřené.

Baráž je ovšem pro druholigové týmy složitá. Zatím žádný druholigový klub ve dvojzápase proti prvoligovému neuspěl.
Sílu máme! Pokud bychom hráli baráž, tak nám věřím.

Zkuste si zahrát na věštce. Kdo skončí poslední v nejvyšší soutěži a rovnou sestoupí?
Za mě to budou Pardubice. A nepomůže jim ani návrat na zrekonstruovaný stadion.Vsadil byste si na sebe, že budete nejlepším střelcem týmu v první části sezóny?
Vůbec ne, v žádném případě (úsměv). Začal jsem dobře, v prvních třech kolech jsem vstřelil dva góly. Potom jsem se zasunul do obrany a podařilo se mi vstřelit i góly ze standardních situací, které nejsou moje parketa. Jsem ale rád, že jsem aspoň trochu pomohl mužstvu.

Všechny góly jste stihl do třicáté minuty. Náhoda?
Jasně. To byla náhoda (smích)

Zmínil jste zasunutí do obrany. Jak jste to vnímal?
Mně to nevadilo. Už před sezónou jsem se o tom bavil s trenérem. Dá se říct, že v obraně se cítím lépe než na křídle. Jasně, obranná stránka není z mojí strany stoprocentní, nejsem obránce. Ale pomoct týmu do útoku z pozice beka je to pro mě snazší a vyhovuje mi to.

Na závěr podzimu dorazily po hodně dlouhé době na stadion téměř tři tisícovky fanoušků – osmifinále MOL Cupu proti Slavii táhlo. Jak jste si zápas užil?
Myslím si, že jsme si ho užili všichni včetně mě, přestože jsem už proti Slavii párkrát hrál. Škoda dvou inkasovaných gólů, přesto si troufám říct, že jsme favorita potrápili. A to je i vzhledem k obranné čtyřce, ve které nastoupili samí záložníci, úspěch. Utkání jsme v obraně zvládli slušně, ale z dlouhodobého hlediska by to takto určitě nešlo. Podobným způsobem jsme to v obraně lepili celý podzim.

Podzimní část skončila nebývale brzy. Týden po posledním zápase ve Vlašimi jste ještě hostili již zmíněnou Slavii a potom jste dostali týdenní volno, které jste jako jeden z mála využil k dovolené u moře. Bylo to plánované nebo jste se s manželkou rozhodli na poslední chvíli?
Plánovali jsme to zhruba dva měsíce předem, protože jsme věděli, že bude týden volno. Těžké ale bylo trefit se přesně do data odletu i kvůli termínu MOL Cupu. Ale vyšlo to, Egypt jsme si užili. Malého syna jsme chtěli vzít poprvé k moři a bylo to fajn. Byl šťastný a spokojený.

Na Vánoce budete doma na Slovensku?
Čeká nás cestování. Do 26. prosince jsme v Jihlavě a potom se přesuneme na Slovensko, kde se zdržíme až do začátku přípravy.Rozhovory Rozhovory
st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo