Mlade talenty

Reprezentační trenéři zavítali do Karviné

18.04.2019 | redakce
 

Reprezentační trenéři zavítali do Karviné Ve středu 10. dubna navštívili klub MFK Karviná trenéři mládežnických reprezentací ČR - Jiří Žilák, Jan Suchopárek a Luboš Kozel. Kromě setkání s vedením klubu nechyběli na tréninkových jednotkách mládežnických týmů.

 

Plánovaná návštěva reprezentačních koučů U20 (Jiří Žilák), U19 (Jan Suchopárek) a U18 (Luboš Kozel) měla jasný podtext. Přesvědčit se na vlastní oči, jak se v Karviné pracuje s mládeží, v jakých podmínkách atd. Samozřejmostí bylo setkání s nejvyššími představiteli klubu, nechyběl ani trenér A-týmu František Straka. 

O návštěvu se celý den staral šéftrenér mládeže MFK Karviná Petr Gibala. „Všichni tři trenéři u nás nebyli poprvé, proto věděli, jak to tady vypadá a probíhá. Vždycky je ale lepší, když vidí tréninkový proces naživo a bavíme se s nimi z očí do očí. Vyměnili jsme si různé názory, pohledy na tréninkový proces. Probrali jsme plno věcí, byl to užitečný den,“ podotkl Gibala. 

Jiří Žilák, Jan Suchopárek i Luboš Kozel se přesvědčili, že se v Karviné pracuje na té nejvyšší úrovni, a že tréninkové podmínky (hřiště, zázemí, pomůcky) má Karviná jedny z nejlepších v republice. „Viděli tréninky ligových dorosteneckých týmů U19 a U17, žákovských týmů U15 a U14 a nechybělo ani setkání s trenéry jednotlivých mládežnických týmů,“ podotkl Petr Gibala. 

Reprezentační trenéři si rovněž udělali obrázek o svých potenciálních svěřencích. „Jsme menší klub, proto každý hráč, který se dostane do reprezentace, je pro celý klub úspěch. Aktuálně máme v reprezentaci Future U16 Olivera Jurčáka, minulý týden se z reprezentační akce Future U17 vrátil Patrik Goj,“ dodal Gibala s tím, že ze svazu dorazila zpětná vazba k návštěvnímu dni. „Šlo o pochvalu za perfektní zajištění celého dne. Těší nás, že byli reprezentační trenéři spokojení,“ zakončil šéftrenér MFK Karviná.

Fotogalerie

       
 

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem