Generální partner
Světlý režim
21. červenec 2022

Rezek: Za nabídku z Karviné jsem rád, už se těším na sezónu!

Krajní záložník Jakub Rezek už patří Karviné. V rozhovoru mluvil o svém novém působišti, ale například i o předchozích štacích na východě Čech...

Kubo, s týmem jste už tři týdny, ale až v posledních dnech byl váš transfer úspěšně dotažen. Jaké jsou pocity?
Podmínky, parta a tréninkové podmínky – ze všeho mám opravdu dobré pocity. Dorazil jsem lehce zraněný, ale už jsem naprosto v pořádku!

Přišel jste na přestup, v minulé sezóně jste byl každého půl roku v jiném klubu. Putovat po hostováních se vám už nechtělo, že?
Přesně tak. Buď jsem mohl zůstat ve Slovácku, anebo odejít. Jenže tam bych si ve velké konkurenci moc nezahrál. Každopádně Slovácku budu fandit v předkole Evropské ligy. Postup třeba až do základní skupiny by byl super úspěch pro samotný klub i region. Za nabídku z Karviné jsem byl rád. Buduje se tady nový tým a moc se už těším na sezónu – hlavně na domácí zápasy před našimi fanoušky na krásném stadionu.

Budete si muset počkat do druhého kola, v prvních utkání jedeme do nedalekého Třince.
Vím to. Moc se těším na start sezóny a především, jak už jsem zmínil na domácí zápasy, ve kterých bychom měli dominovat.

Mám z vás pocit, že nemáte problém se stěhováním za fotbalem.
Začínal jsem na Moravě, poslední sezónu jsem strávil na východě Čech v Hradci Králové a Pardubicích a nyní jsem ve Slezsku (úsměv). Nemám s tím vůbec žádný problém.

Hostovat během jedné sezóny ve dvou klubech není příliš obvyklé. Jak se vám přihodilo, že podzimní část jste strávil v Hradci a jaro v Pardubicích?
Z nějakých důvodů to v Hradci Králové nevyšlo, chtěl jsem hrávat. A na to přišla nabídka z Pardubic Ideální to bylo v tom, že jsem se nemusel stěhovat. Určitě je to pikantnější, ale tím, že nepocházím z východních Čech a nestrávil jsem tam nikterak dlouhý čas, tak jsem to tak nebral.


V pardubickém dresu jste vstřelil svůj premiérový a prozatím jediný prvoligový gól.
Na Pardubice mám pozitivní a hezké vzpomínky. Skromnější podmínky tam mají své kouzlo.

Jak jste vnímal fakt, že ani jeden zápas jste nehrál v Pardubicích, jelikož Východočeši už dvě sezóny cestují i k domácím zápasům?
Myslím, že každého to mrzí. Ale zároveň se už těší na ten nový stadion. Na druhou stranu si už asi zvykli a prostředí na Bohemce využili ve svůj prospěch.

Vaše ambice v novém klubu?
Hrát a pomoct týmu k návratu do FORTUNA:LIGY. Byla by velká škoda, kdyby takové prostředí a stadion figuroval víc než rok jen ve druhé nejvyšší soutěži.

Rozhovory Rozhovory
út 9.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Hejdušek

Ve velkém rozhovoru prozradil nový trenér MFK Karviná Tomáš Hejdušek mnoho zajímavého. Řeč přišla na nově se budující tým, na jeho aktivní kariéru, kterou si okořenil třeba angažmá v Lotyšsku, i na jeho aktivitu na sociálních sítích či kšiltovku, v které ho fanoušci mohou vídat během tréninků i zápasů.

čt 28.7. | redakce

Lubomír Vlk: Z fotbalu chceme mít spolu s fanoušky zase radost! Cílem je postup

Sportovní ředitel Lubomír Vlk dva dny před začátkem nové sezóny přiznal, že skládat po sestupu téměř nový tým bylo hodně obtížné. Zároveň je však přesvědčený, že atmosféra v „nové“ kabině je pozitivní. Před startem F:NL mluvil o ambicích, kádru, favoritech nového ročníku a fanoušcích – věří, že si cestu na stadion najdou.

st 27.7. | redakce

Tomáš Hejdušek: Hráči jsou odhodlaní a nachystání na sobotní start!

S hlavním trenérem MFK byla čtyři dny před zahájením nové sezóny na kameru probrána uplynulá příprava, změny v kádru, výhled do nové sezóny a první soupeř - už v sobotu hrají jeho svěřenci v Třinci! Prozradil také, kdo bude kapitánem týmu...

ne 24.7. | redakce

Dávid Krčík: Ne každému se podaří být v jednom týmu se sourozencem

Stoper Dávid Krčík odehrál v generálce proti Baníku celý druhý poločas. Byly to pro něj první minuty v karvinském dresu po přestupu z Liptovského Mikuláše. V rozhovoru promluvil nejen o prvním zápase, ale i o tom, jak mu starší bratr Adam vychválil klub. Mluvil také o Jihlavě, kde strávil posledního půl roku a vstřelil čtyři góly.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná
×
Dnes v 17:00
1.FK Příbram
MFK Karviná