Mlade talenty

Růžička: Myslel jsem si, že je fotbal všude stejný

29.03.2016 | redakce
 

Růžička: Myslel jsem si, že je fotbal všude stejný Starý známý je zpátky! Pravý obránce Jan Růžička vplul v sobotu bez nejmenších problémů zpět do základní sestavy. Po vítězném utkání, ve kterém si připsal asistenci, vysvětloval svůj návrat i jiné číslo dresu.

 

Zažil jste vítězný návrat do karvinského dresu, navíc hned zpátky do základní sestavy. Jste spokojený?
Výsledkové určitě podařený návrat (úsměv). S předvedenou hrou to v první půli bylo špatné, naopak po změně stran jsme Vlašim přimáčkli a jeden gól jsme tam naštěstí dotlačili. Do poslední chvíle jsme věřili a vyplatilo se. 

Nedělalo vám problémy zapadnout zpět do sestavy?
Vůbec, systém je stejný. Jen se změnili dva nebo tři hráči. Všechno v pohodě. 

Nezatrnulo vám hned v úvodu, kdy brankář Pindroch vytáhl na roh gólovou hlavičku Jíchy?
Určitě jo, jinak by to byl jasný gól. To nás celkem zmrazilo, navíc jsme si ani nepomohli standardními situacemi, které všechny v pohodě chytal gólman a ještě je posílal dlouhými výhozy do brejků. Druhá půle už byla mnohem lepší.

Určitě pomohlo i vyloučení hostujícího brankáře, ne?
Samozřejmě. Gólman jde pokaždé do rizika, když vyběhne mimo šestnáctku. 

Jak vůbec došlo k vašemu opětovnému návratu?
Objevil jsem se tady v Karviné ve čtvrtek. Sice jsem chtěl zůstat už v Praze, což jsem v zimě avizoval, jenže to jsem si myslel, že je fotbal všude stejný. Přesto tomu tak není. Ve vyšehradském týmu to vázlo, s trenérem Klímou jsme si příliš nesedli, ale na rovinu uznávám, že i mně se moc nedařilo.

Takže ve spojení s Karvinou jste byl? Měl jste i jiné nabídky?
Ano, byli jsme v kontaktu a nic jiného jsem neměl. Mám radost, že můžu být zpátky a budeme pokračovat v tom našem cíli, kterým je postup do Synot ligy.

Hned v úvodním jarním kole došlo na vzájemný duel s Vyšehradem. Vy jste však nenastoupil. Proč?
Týden předtím jsem se zranil, navíc jsem před generálkou vypadl ze sestavy a asi bych ani nehrál. Každopádně jsem byl v hledišti a zápas sledoval jako nestranný pozorovatel (smích).

Jediná změna oproti podzimu se tak nakonec udála jen na čísle dresu. S vaší jedenáctkou nastupuje Zbyněk Pospěch. Vyříkáte si to ještě?
Trenér mi možná i s trochou nadsázky říkal, že mi tu jedenáctku dlouho drželi (opět úsměv). Teď má tohle číslo Zbyňa Pospěch, který je starší. Nechám mu ji a vzal jsem si jednadvacítku po Mateji Sivrićovi. Nevidím v tom problém.

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Jihlava 1:1 (4:3np), U17-Jihlava 4:1, U15-Hodonín 2:0, U14-Hodonín 1:3, U13-Vsetín 14:1, U12-Vsetín 12:5.

• Juniorka s Teplicemi v neděli
před 3 dny - Poslední utkání devátého nadstavbového kola Juniorské ligy mezi Karvinou a Teplicemi se po dohodě obou klubů bude hrát už v neděli 26. května v 15 hodin!

• Výsledky mládeže (út+st)
22.5. - U15-Prostějov 3:1, U14-Prostějov 1:5, U13-Bílovec 12:1, U12-Bílovec 17:1.

• V úterý a středu na žáky
21.5. - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. Mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
20.5. - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
19.5. - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
18.5. - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem