Generální partner
Světlý režim
4. únor 2020

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Martine, vaše přestupová sága je zdárně u konce. Jste rád, že je konečně jasno?
Bylo to opravdu dlouhé. Řešilo se hostování v Karviné, Opavě, ale dokonce i v jiném klubu. Existovala také možnost setrvání v Ostravě. Preferoval jsem Karvinou, ale táhlo se to. Chtěl jsem mít jasno už na začátku přípravy, ale několikrát se to zaseklo.

Co vás nejvíc přesvědčilo k tomu, abyste si řekl, že do Karviné chcete?
Karviná o mě měla dlouhodobý zájem. Dokonce ještě v době, kdy jsem působil v Olomouci. S panem Vlkem jsme byli v kontaktu opravdu dlouho. Teď tomu nahrálo ještě víc i to, že jsme se s manželkou zabydleli v Ostravě a do Karviné to mám pár minut. Nemusím řešit stěhování ani další věci.

Bylo důležitým faktorem odchodu do Karviné příchod opavského Svozila na Bazaly?
Z mojí strany určitě ne. Konkurence je třeba a ve fotbale jsou příchody a odchody hráčů naprosto normální věcí. Svou „pozici“ v Baníku jsem začal cítit už ke konci podzimu a hned to začal řešit. Nakonec po dlouhých jednáních jsme se shodli, že pro všechny strany bude dobré, když strávím nejbližší půlrok v Karviné.

Začal jste někdy pochybovat, že to nedopadne a zůstanete v Ostravě?
Po odletu na Maltu už jsem byl přesvědčený, že zůstanu, ale opět to tam nabralo na obrátkách a nakonec jsem tady (smích).

Přicházíte pouhých čtrnáct dnů před startem jara. Jak to berete?
Není to nic příjemného, času není dost. Musím se seznámit se spoluhráči, trenér mi musí říct, co po mně bude chtít. Každopádně se těším. Bude to zajímavé a náročné jaro. Ve fotbale pořád o něco jde, s Baníkem jsme hráli o šestku, s Karvinou to bude o záchranu. Ovšem Karviná na spodní příčky nepatří, pokaždé když jsme potkali ve vzájemném utkání, tak to bylo vyrovnané. Ani podzimní výsledek z Ostravy 3:0 moc neodpovídá, vždyť všechny góly padly ze standardních situací. Kvalita na posun tabulkově vzhůru tady je. Neříkám, že to nebude složité, protože bodové manko tady je, ale je to otevřené.

Posouváte se o pár kilometrů dál. Těšíte se na novu výzvu, kabinu, spoluhráče?
Určitě jo. Člověk se pořád učí, jsem natěšený. Poznám zase něco nového. Když se tady okolo sebe koukám, tak si vybavuji, jak jsem tady před x lety v barvách Sokolova hrál ještě na starém stadionu – neuvěřitelná proměna. Stadion se mi moc líbí, je útulnější než v Ostravě, kde je atletická dráha. Navíc je menší a uzavřený, to udělá v konečném součtu strašně moc.

Bavil jste se o Karviné s Janem Laštůvkou?
No jasně, doporučoval mi, ať tady jdu (úsměv).

S jakým číslem dresu vás fanoušci MFK uvidí?
Na čísla nejsem nijak zatížený. Co bude volné, to si vezmu. V Baníku jsem měl trojku, kterou tady nosí Milan Rundić. V Olomouci jsem hrával s třináctkou…

…ta je po odchodu Jána Kriváka volná.
Tak si vezmu třeba třináctku.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii