Generální partner
Světlý režim
22. srpen 2020

Slezské derby na úvod nové sezóny, Karviná-Baník Ostrava (ne,16:30)

Navzdory problémům některých týmů s onemocněním COVID-19 se rozjíždí nový soutěžní ročník. Karvinští v páté sezóně mezi elitou začnou doma ostře sledovaným duelem proti krajskému rivalovi.

Krátká pauza i příprava jsou pryč, hezky zpátky do prvoligových bojů. Fotbalisté MFK prošli výraznou obměnou kádru a těší se na novou sezónu, kterou bude určitým způsobem „trápit“ koronavirus, ale například se soutěž rozšířila na osmnáct týmů a došlo k návratu starého a zažitého dvoukolového systému doma-venku. „Všichni se těšíme na zápas, fanoušky a atmosféru, kterou vytvořil zhruba 1000 diváků. Hosté jsou favoritem tohoto derby, ale my moc chceme začít v domácím prostředí vítězstvím,“ hlásí před bitvou o Slezsko kouč MFK Juraj Jarábek.

O sestavě má slovenský trenér téměř jasno. „Nějaké okénko tam bude vždycky, ale s hráči pracujeme a budou připraveni nastoupit. Sám jsem zvědavý, jak si to všechno sedne, skládáme mužstvo za pochodu, času bylo hodně málo,“ prohlásil Jarábek s tím, že určitě nebude hrát Martin Šindelář, protože smlouva vejde v platnost až den po vzájemném utkání.

V přípravě sehráli Karvinští tři zápasy, ve dvou zvítězili a v generálce s Třincem se rozešli smírně. Nejlepším střelcem byl dvougólový Gigli Ndefe. „Baníku máme co vracet z minulé sezóny. Škoda omezení počtu fanoušků. Byl by to super zápas v parádní atmosféře. I tak se ale na samotný zápas a naše fanoušky už moc těšíme,“ řekl za kabinu kapitán Marek Janečka.

Hosté z Ostravy měli letní přípravu delší, během ní využívali domácí podmínky a vycestovali i do Rakouska na soustředění. Trenér Kozel přivítal v kádru dvě posily ze Slovácka (Zajíc, Juroška) či jednu z Dukly (Tetour). Naopak kariéru ukončil Milan Baroš, po vypršení smlouvy odešel stoper Václav Procházka a na hostování do Jablonce zamířil Robert Hrubý.

Baník v přípravě odehrál šest utkání a shodou okolností se jeho nejlepším střelcem stal Muhamed Tijani, kterému nevyšlo jarní hostování právě v Karviné, ani zkouška v Pardubicích. Kapitánem týmu bude odchovanec Karviné Jan Laštůvka. V pátek večer bylo utkání výrazně ohroženo z důvodu pozitivně testovaného jednoho člena hostujícího mužstva na COVID-19. Po sobotních kontrolních testech je vše v pořádku a utkání bude odehráno v původním termínu.

Utkání 1. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Baník Ostrava začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v neděli 23. srpna v 16:30 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Hrubeš. Pokladny zůstávají zavřené, Klubové bulletiny MFK Karviná najdou fanoušci ve Fanshopu, u turniketů, v ELEKTROCENTRU Rodnex a v Korso Karviná.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná
×
Dnes v 16:00
SK Dynamo Č. Budějovice
MFK Karviná